ATUS OTOBÜS NEREDE? Durak saat kaçta geçiyor?

ATUS OTOBÜS NEREDE? Durak saat kaçta geçiyor?
KONYA BŞB uygulaması olan ATUS Otobüs Nerede sistemi ile otobüsün hangi durağa ne zaman ulaşacağını öğrenin. Atus, toplu ulaşım kullanıcılarına kolaylık sağlaması amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi’dir.

Atus, toplu ulaşım kullanıcılarına kolaylık sağlaması amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi’dir.
Atus yardımıyla;
· Toplu ulaşım hatlarının hangi güzergâhlardan geçtiğini,
· Otobüs hatlarına ait sefer zamanlarını,
· Toplu ulaşım aracının beklenen ya da belirtilen durağa tahmini olarak kaç dakika sonra geleceğini,
· Belirtilen adrese en yakın durakları öğrenebilirsiniz.

Mobil atus uygulamaları – Konya Mobil Şehir Rehberi

Ios ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarda ve mobil cihazlarda kullanabileceğiniz, içinde Atus fonksiyonları ile birlikte pek çok özellik barındıran kullanışlı bir uygulamadır.
App Store’da ya da Google Play’da “Konya” anahtar kelimesi ile arama yaptığınızda kolayca bulup cihazınıza indirebilirsiniz. 7/24 arayabileceğiniz Seksi Azgın Kadınları tanıyın.
Mobil atus uygulamasının kullanımı için internet bağlantısı gereklidir. Programın tam verimli çalışabilmesi için cihazınızda konum servislerinin açık olması gerekir.
Konya Mobil Şehir Rehberi’nin kurulumu ve kullanımı tamamen ücretsizdir.

ATUS Sms Servisi

Akıllı telefonu olmayan ya da telefonunda internet bağlantısı bulunmayan kişiler için tasarlanan Sms servisi ile beklediğiniz aracın durağa tahmini olarak ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.
Bu servisin kullanımı için; atus yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra durak numaranızı ekleyerek 5669’a göndermeniz yeterlidir. Kısa bir süre sonra belirttiğiniz duraktan ne kadar süre sonra hangi araçların geçeceği bilgisi tarafınıza ulaşacaktır.

Durak numaranızı duraklarda bulunan Atus etiketlerinden öğrenebilirsiniz.

Atus Sms Servisi’nin gün içindeki ilk 4 kullanımı ücretsizdir. Daha fazla kullanımlar operatörünüz tarafından ücretlendirilir.

TUS Kare Barkod Servisi

Duraklarda bulunan Atus etiketlerindeki kare barkodu kullanarak durağa hangi aracın tahmini ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz. Bu servisi kullanımı için telefonunuzda ya da mobil cihazınızda kare barkod okuma programı bulunmalıdır. Bu programlar ile kare barkodu okuttuğunuzda cihazınıza bir adres yüklenecektir. Programın bu adresi açmasına izin vererek tahmini varış sürelerini öğrenebilirsiniz.

Atus Kare Barkod Servisi’nin kullanımı için telefonunuzda ya da diğer mobil cihazlarda internet bağlantısı bulunmalıdır.

ATUS Araç Ekranları

Seyahat halinde iken, araçlarda bulunan Atus araç ekranlarını takip ederek, aracın hangi duraklardan geçtiği ve geçeceğini, bir sonraki durağı ve bunlar gibi seyahatinizle ilgili bilgileri edinebilirsiniz..

Atus’ta elde edilen bilgilerin doğruluk oranı nedir?

Atus’ta belirtilen durağa varış süreleri, benzer zaman dilimindeki trafik ve yolcu yoğunluğu gibi kriterler göz önünde bulundurularak üretilen tahmini sürelerdir.
Atus’ta harita üzerinde gördüğünüz araç konumları küresel konumlandırma uyduları kullanılarak elde edilen koordinatlardır. Hava şartları koordinat belirleme işlemini doğrudan etkileyeceği için zaman zaman sapmalar meydana gelebilir.
Atus’ta, o an hat üzerinde hareket etmekte olan araçları takip edebilirsiniz. Söz konusu hatta çalışan her hangi bir araç yoksa size herhangi bir bilgi verilmeyecektir. Bu tip durumlarda yine Atus web sayfası ya da mobil uygulamasında tarifeyi takip ederek aracınızın çıkış zamanını öğrenebilirsiniz.
İletişim alt yapısındaki kopukluk ya da yavaşlıktan dolayı Atus’ta eksik bilgi olabilir. Bu tür sebeplerden dolayı hatta çalıştığı halde Atus’ta görünmeyen araçlarla karşılaşılabilir.