AK Parti Konya belediye başkan adayı Uğur İbrahim Altay kimdir? Aslen nereli, hangi ilçeden

AK Parti Konya belediye başkan adayı Uğur İbrahim Altay kimdir? Aslen nereli, hangi ilçeden
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 20 Belediye Başkan adayını daha AK Parti grup toplantısında açıkladı. Ak Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim oldu? sorunun cevabı Erdoğan verdi. AK Parti'nin kalelerinden birisi olan Konya'da ise Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 20 Belediye Başkan adayını daha AK Parti grup toplantısında açıkladı. AK Parti'nin kalelerinden birisi olan Konya'da ise Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay oldu. Adayı açıklanan iller arasında Konya'da vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uğur İbrahim Altay ismini AK Parti Konya adayı olarak duyurdu. Peki; AK Parti Konya olan Uğur İbrahim Altay kimdir? İşte, AK Parti Konya adayı Uğur İbrahim Altay ile ilgili detaylar...

UĞUR İBRAHİM ALTAY KİMDİR?

Uğur İbrahim Altay, 1974 yılında Konya’da doğdu. İlköğretimini Selçuk İlkokulu (1985) ve Mevlana Ortaokulu’nda (1988), liseyi Konya Gazi Lisesi’nde (1991) tamamladı.

1997 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Uğur İbrahim Altay bir yıl boyunca Proje Mühendisi olarak görev yaptı. 1999 yılında 263. dönem yedek subay olarak ŞIRNAK ‘ta vatani görevini tamamladı. Altay, inşaat mühendisi olarak bir çok nitelikli projeyi hayata geçirdi.


Uğur İbrahim Altay, 2004-2008 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı yaptı. 2008 yılında ise TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanlığına seçildi.

29 Mart 2009 seçimleri ile Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine başlayan Uğur İbrahim Altay, 30 Mart 2014 seçimleriyle Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine 2. kez seçildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 03 Mayıs 2018’de Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Uğur İbrahim Altay, evli ve üç çocuk babasıdır.