Rüyada bal yemek ne anlama gelir? Rüya tabiri

Rüyada bal yemek ne anlama gelir? Rüya tabiri
Rüyada bal görmek hayıra işarettir. Rüyasında bal gören kimse maddi olarak rahatlayacağı ve zenginliğe yorumlanır. Eğer ki rüya sahibi rüyasında bal yiyor ise mala, ganimete ve miras şeklinde yorumlanır. Rüyada Bal yemek ne anlama gelir?

Rüyada bal yemek; maddi olarak refaha kavuşmak ileride zengin olmaya, güzel haberler almaya ve kişinin arzu ve isteklerine kavuşması şeklinde yorumlanır.  bal yenilmesi mal, ganimet ve mirasa yorumlanır. Rüyasında bal yediğini görenin her şekilde eline toplu mal geçeceğini ifade eder. Bal yeme rüyası helalinden kazanılan paranın işaretidir.

Rüyada bal, ticaretle uğraşan için mala yorumlanır. Genç kimseler için de zihin açıklığını işaret eder. Rüyada evinde bal bulunduğunu görmek, beklenmedik yerden gelecek mala alamettir. Rüyada bal yediğini görmek: helal mala, helal mirasa ve sevdiği insanlardan iyi bir haber alacağına delalet eder.

Gerçek hayata hamile olan bir kadının rüyasında bal yemesi doğumu yaklaşan çocuğa işaret eder. Bazen de hamileyken rüyada bal yemek, rüya sahibinin hayırlı bir erkek çocuk doğuracağını müjdeler. Yine bekâr kimsenin rüyada bal yediğini görmesi sevdiğine kavuşmasına veya evlenmesine tabir edilir.

Rüyada hasta birinin bal yemesi hastalıktan kurtulacağına işarettir. Balla beraber ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır. Zenginliğin işaretidir. İmam Cafer Sadık (a.s): İslami yönden rüyada bal yemek üç tabiri vardır:

  1. Muradına erme
  2. Helal rızk
  3. Menfaat

Rüyada bal yiyen kimsenin arzu ve istekleri gerçekleşir. Yemesi için başkasına bal ikram etmek sevdiği insanları sevindirmek demektir. Rüyasında bal yiyen kimsenin eline geçecek helal paraya delalet eder. Kaymaklı veya cevizli bal yemek ev halkına gelecek güzel bir hediyeye işarettir.

Rüyada bal yemek ne demektir ?

Bazı tabirciler rüyada bal yemeyi, kişinin sevdiğinin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye işaret eder. Rüyada lokantada, zencefilli hakiki balla, ekmek batırıp yemek, ele geçecek helal mala yorumlanır. Birine bal yedirmek büyük bir nasip ile tabir olunur. Muz ve bal, güzel kadını ve rızkı temsil eder.