İbrahim Saraçoğlu Koronavirüs korunma tavsiyesi

İbrahim Saraçoğlu Koronavirüs korunma tavsiyesi
Korona virüsten korunmak için yenilebilecek sebzeleri açıklayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ise, “Koronavirüse karşı patlıcan, yeşil mercimek, soya ve baklagillere ağırlık verilmeli.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerileri şöyle;

‘ŞEKERDEN UZAK DURUN, BAKLAGİLLERE ÖNEM VERİN’
“Buna karşı nasıl direnç kazanabiliriz? Şekeri kendisine bağlayan bitkisel proteinler var. İlk akla gelen leptindir. Bu okların hücreye tutunmasını engellemiş oluyor. En etkili patlıcan, yeşil mercimek, soya ve baklagillere ağırlık verilmeli. Virüsün sevdiği ortam şekerli ortam. Siz bunu beslenmeyle tamamen aktivasyonunu belki kırmıyorsunuz ama önleyici bir duvar örmüş oluyorsunuz. Kekik, lavanta, meyan kökü koronada etkili. Bunlar uçucu yağlar, virüsün aktivasyonunun frenine basıyorsunuz.” dedi.

‘KURU SOĞAN İLAÇ GİBİ’
“Bu virüsü tamamen yok eden bir şey değil. Bir destekleyici, yardımcı olarak işlev görüyor. Bu bir önleyici, koruyucudur, zırhtır, virüsü yok ediyor anlamına gelmez. Bildiğimiz kuru soğan var. Yüzbinlerce kadın bu soğan kürü sayesinde ameliyattan kurtuldu. Çin’de, uzakdoğunda soğan ilaçtır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek isterseniz siyez buğdayı, soya tüketilmeli. Elma sirkesi ile bal. Ada çayı gargarası bulunmaz bir nimettir.”

Kaynak: Yeniçağ