SGK'dan Şok Medula Sistemiyle İlgili Flaş Açıklama!

SGK'dan Şok Medula Sistemiyle İlgili Flaş Açıklama!
Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), "Biyometrik kimlik doğrulama sistemi kullanılmaksızın MEDULA sisteminden provizyon alınabilecek ve biyometrik kimlik doğrulama sistemine ilişkin yapılacak düzenlemeler kuruluş portalından bildirilecek" denildi. SGK biyometrik (avuç içi, damar izi) kimlik doğrulama sistemi ile ilgili bir açıklamada bulundu. Bilindiği gibi hastanelere gittiğimizde elimizi bir aletin içerisine koyarak biyometrik kimlik (avuç içi, damar izi) testi yapıyorlar. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yap

Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), "Biyometrik kimlik doğrulama sistemi kullanılmaksızın MEDULA sisteminden provizyon alınabilecek ve biyometrik kimlik doğrulama sistemine ilişkin yapılacak düzenlemeler kuruluş portalından bildirilecek" denildi. SGK biyometrik (avuç içi, damar izi) kimlik doğrulama sistemi ile ilgili bir açıklamada bulundu. Bilindiği gibi hastanelere gittiğimizde elimizi bir aletin içerisine koyarak biyometrik kimlik (avuç içi, damar izi) testi yapıyorlar. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yaptığı açıklamaya göre Biyometrik kimlik doğrulama sisteminin halen aktif olduğu açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), "Biyometrik kimlik doğrulama sistemi kullanılmaksızın MEDULA sisteminden provizyon alınabilecek ve biyometrik kimlik doğrulama sistemine ilişkin yapılacak düzenlemeler kuruluş portalından bildirilecek" denildi.

 

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, 3 Nisan Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan Danıştay 15. Dairesinin "İtiraz Yolu İle Anayasa Mahkemesine Başvurulması Kararına" istinaden Anayasa Mahkemesince, "… biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulamasının yapılması ve/ veya …" ibaresinin, Anayasa'ya aykırı olmadığına ve itirazın reddine karar verildiği kaydedildi.

 

Açıklamada, 8 Kasım 2014'te kuruluş tarafından yapılan duyuruda, Danıştay 15. Daire Başkanlığınca alınan karar nedeniyle biyometrik kimlik doğrulama sisteminin kullanılmaksızın MEDULA sisteminden provizyon alınabileceği ve biyometrik kimlik doğrulama sistemine ilişkin yapılacak düzenlemelerin kuruluş portalından bildirileceği belirtildi.

 

Öte yandan uygulamaya ilişkin değişikliklerin ise kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi.