Başbakan Davutoğlu'ndan şoke eden bomba gelişme bırakabilirmiş ...

Başbakan Davutoğlu'ndan şoke eden bomba gelişme bırakabilirmiş   ...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarısız olduğunuhissettiğinde, başarılı olabileceğini düşündüğü bir başkasına emanetidevretmenin kendisi için kutsal bir görev olacağını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu bir televizyonkanalına seçimlerde birinci parti olarak çıkamazlarsa görevi dahabaşarılı olduğuna inandığı bir isme devredeceğini açıkladı. Seçim için birtahmin yürütmeyen Davutoğlu, rakam vermenin yanlışolacağını söyledi. NTV canlı yayınında Davutoğlu konuktu. Davutoğlu sorulara cevapverdi. Seçimlerle ilgili sor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarısız olduğunu hissettiğinde, başarılı olabileceğini düşündüğü bir başkasına emaneti devretmenin kendisi için kutsal bir görev olacağını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu bir televizyon kanalına seçimlerde birinci parti olarak çıkamazlarsa görevi daha başarılı olduğuna inandığı bir isme devredeceğini açıkladı. Seçim için bir tahmin yürütmeyen Davutoğlu, rakam vermenin yanlış olacağını söyledi. NTV canlı yayınında Davutoğlu konuktu. Davutoğlu sorulara cevap verdi. Seçimlerle ilgili sorulara ise birinci parti olmassak emaneti bırakırım dedi.

“BİRİNCİ PARTİ OLMAZSAK BİR BAŞKA ARKADAŞA GÖREVİ TEVDİ EDERİM”

Davutoğlu; birinci parti olamazsa ne yapacağının sorulması üzerine “Birinci parti olmazsak, bana verilen emanetin hakkını veremediğimi düşünür, bir başka arkadaşa görevi tevdi ederim. Biz bu koltuklara ne bir hevesle geldik ne de büyük bir hevesle kalmaya kendimizi bağlamış durumdayız. Herkes benim bu makama nasıl geldiği bilir. Ben makamın peşinden koşmadım, makam neredeyse beni kovaladı. O da milletin, Allah’ın taktiridir. Başarısız olduğumu hissettiğimde başarılı olabileceğini düşündüğüm bir arkadaşa bu emaneti devretmek benim için kutsi görev olur. Bunu da bir lütuf gibi yapmam, olması gereken o olduğu için yaparım. Sayın Cumhurbaşkanımız da ‘birinci parti olamazsam devam etmem’ dedi. Bakalım benim bu kullandığım bu rahatlıkta Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Demirtaş kullanabilecekler mi? Yüzde 35’i çiziyor kendisine ki birinci olamayacağının farkında, şimdiden koltuğunu garanti altına almaya çalıyor, ‘birinci olmak diye’ bir kriter koysa… yüzde 35 de zor tabi” dedi.