CHP'li Haluk Koçtan Şok Eden Bomba Açıklamalar!

CHP'li Haluk Koçtan Şok Eden Bomba Açıklamalar!
CHP'de milletvekili adayları nasıl belirlendi? Nasıl bir aday profili oluştu? CHP Sözcüsü Haluk Koç, Genel Merkez'de düzenlediği basın toplantısında, bu sorulara yanıt verdi. CHP Sözcüsü Haluk Koç, 7 Haziran seçimleri için 7 seçim bölgesinde ilk sıralara kadın adayların yerleştirildiğini söyleyerek ''Kılıçdaroğlu sözünü yerine getirdi'' dedi. Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü Haluk Koç, 7 Haziran'da seçime girecek olan milletvekili adaylarının cinsiyetlere ve mesleklere göre dağılımını açıkladı. CHP'nin topla

CHP'de milletvekili adayları nasıl belirlendi? Nasıl bir aday profili oluştu? CHP Sözcüsü Haluk Koç, Genel Merkez'de düzenlediği basın toplantısında, bu sorulara yanıt verdi. CHP Sözcüsü Haluk Koç, 7 Haziran seçimleri için 7 seçim bölgesinde ilk sıralara kadın adayların yerleştirildiğini söyleyerek ''Kılıçdaroğlu sözünü yerine getirdi'' dedi. Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü Haluk Koç, 7 Haziran'da seçime girecek olan milletvekili adaylarının cinsiyetlere ve mesleklere göre dağılımını açıkladı. CHP'nin toplam 103 kadın milletvekili adayı olduğu belirtildi. CHP Parti Sözcüsü Koç, milletvekili aday listesine ilişkin, '3 engelli, 10 genç ve toplam 103 kadın adayımız var. 354 adayımız üniversite mezunu' dedi.CHP Sözcüsü Haluk Koç, “Listenin bütününe baktığımız zaman 3 engelli adayımız var. 10 tane genç aday var ve toplam 103 tane de kadın adayımız var. Yüzde 20’nin üzerinde bir kadın aday profili, önemli bir kısmı da seçilecek noktalarda yer almış bulunuyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında çalışmalarına dün akşam başlayan ve gece yarısından sonra da devam eden Parti Meclisi’nin aldığı kararları CHP Sözcüsü Haluk Koç düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Koç, “Kadın aday sayılarımızın en fazla olduğu 5 seçim çevresini ifade etmek istiyorum. İstanbul 3. Bölge 8 tane kadın adayımız var. İstanbul 2. Bölge’de 7 tane kadın adayımız var. İstanbul 1. Bölge’de 6 tane. Ankara 1. Bölge’de 5 tane, Bursa’da tamamen hakim denetiminde ön seçim yapılmıştır, 5 kadın adayımız var 2. sıradaki başta olmak üzere. Kadın adaylarımızın 1. sırada bulunduğu seçim bölgelerini ifade ediyorum; Adana, afyonkarahisar, Ankara 1. Bölge ve 2. Bölge, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, İstanbul 1., 2., 3. Bölge, İzmir 1. ve 2. Bölge. Kocaeli’nde de yine bir kadın aday Fatma Kaplan Hürriyet 1. sıra adayımız olarak gösterilmiştir. Listenin bütününe baktığımız zaman 3 engelli adayımız var. 10 tane genç aday var ve toplam 103 tane de kadın adayımız var. Yüzde 20’nin üzerinde bir kadın aday profili, önemli bir kısmı da seçilecek noktalarda yer almış bulunuyor” diye konuştu.

Öğrenim durumlarına göre adayların dağılımıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Koç, 354 adayın üniversite mezunu, 83 adayın lise mezunu, 45 adayın yüksek lisans mezunu, 28 adayın yüksekokul mezunu, 15 ortaokul, 18 ilkokul mezunu adayın listede yer aldığını bildirdi.

Koç, meslek gruplarına göre ise 91 avukat, 62 mühendis, 46 işadamı, 45 emekli değişik mesleklerden işçi dahil, 43 de doktorun yer aldığını ifade etti.