A Milli Takımda Moraller Bomba Gibi Aradaki Buzlar Tamamen Eridi!

A Milli Takımda Moraller Bomba Gibi Aradaki Buzlar Tamamen Eridi!
Milli Takıma yeni bir isim geldi. Bir süre ayrılıktan sonra Milli Takıma tekrar çağrılan Hakan Çalhanoğlu sevincinen Gökhan Töre'yi bile görmedi. İkiliin samimi görüntüleri aralarındaki buzların erdiğini gösterdi. Son zamanların en çalkantılı tartışması olan Hakan Çalhanoğlu, Gökhan Töre, Ömer Toprak kavgası Fatih Terim'in araya girmesi ile Hakan , Gökhan gerginliği son bulmuş ancak Ömer Toprak A Milli Takım formasını giymeyi reddetmişti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den , Gökhan Töre ve Hakan Çalha

Milli Takıma yeni bir isim geldi. Bir süre ayrılıktan sonra Milli Takıma tekrar çağrılan Hakan Çalhanoğlu sevincinen Gökhan Töre'yi bile görmedi. İkiliin samimi görüntüleri aralarındaki buzların erdiğini gösterdi. Son zamanların en çalkantılı tartışması olan Hakan Çalhanoğlu, Gökhan Töre, Ömer Toprak kavgası Fatih Terim'in araya girmesi ile Hakan , Gökhan gerginliği son bulmuş ancak Ömer Toprak A Milli Takım formasını giymeyi reddetmişti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den , Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu süprizi ! A Milli Futbol Takımı, cumartesi günü oynayacağı Hollanda maçı öncesi çalışmalarını Almanya'nın Marienfeld kentinde sürdürüyor . Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu arasındaki buzlar eridi... Milli Takım'ın Almanya kampında bir araya gelen ikili, zorlu Hollanda maçına birlikte hazırlanıyor.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 3. sırada yer alan Hollanda ile cumartesi günü kritik bir maça çıkacak olan A Milli Takım’da teknik direktör Fatih Terim’in en büyük kozları Hakan Çalhanoğlu ve Gökhan Töre olacak.

 

2014 Dünya Kupası elemelerinde yine Hollanda ile oynanan maç sonrasında aralarında yaşanan gerginlikten sonra aynı anda ilk kez kadroya davet edilen iki futbolcu yan yana Ay-yıldızlıların başarısı için mücadele edecek.

 

A Milli Takım’daki ilk görüşmelerinde sadece tokalaşan iki futbolcu konu hakkında konuşmazken geçmişe sünger çektiklerini gösterdiler. Ardından yemekte birlikte oturan Hakan ve Gökhan idmanda düz koşuda ve açma germe hareketlerinde yine yan yana çalıştılar. Fatih Terim de geçmişte yaşananların konusunu açmazken sadece “Burası Milli Takım. Hepimiz ortak bir amaç için buradayız” diyerek konuya noktayı koydu.

 

Tecrübeli teknik adam dünkü idmana da iki futbolcuyla beraber gelerek Hakan’la Gökhan arasında problem kalmadığını açıkça göstermiş oldu.

 

İSTATİSTİKLER AYNI

 

Hakan, Bayer Leverkusen’de Gökhan da Beşiktaş’ta sergilediği performansla son dönemin en formda isimleri olarak dikkat çekerken, Terim Şampiyonlar Ligi’nde Alman ekibinin Arda’lı Atletcio Madrid ile oynadığı maçı bizzat izleyerek kadroya alacağının ilk sinyallerini vermişti. Şu ana kadar Hakan Çalhanoğlu 38 resmi maçta 10 gol, 8 asistlik performansa imza attı.

 

Gökhan Töre ile Beşiktaş formasıyla çıktığı 38 resmi maçta takımına 9 gol, 10 asistlik katkı sağladı.