Arda Turan İlginç Beyanatlarıyla Adeta Bombaladı!

Arda Turan İlginç Beyanatlarıyla Adeta Bombaladı!
Milli Futbolcu Arda Turan yaptığı açıklamada, Türk kulüplerinin transferanlayışını eleştirirken, altyapılara önem verilmemesine dikkatiçekti.Atletico Madrid forması altında sergilediğiperformansla alkış alan Arda Turan, "İnşaatçılar adamlar transfer yapmasın" diyerekenteresan birgöndermedebulundu.Türk futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği ve yurtdışına ihraç ettiği en büyükyeteneklerden Arda Turan, Hürriyet Gazetesi'ne konuştu. İspanya'daki gururumuz Arda Turan yatırımlarını anlattı. En çok gayrimenkule yö

Milli Futbolcu Arda Turan yaptığı açıklamada, Türk kulüplerinin transfer anlayışını eleştirirken, altyapılara önem verilmemesine dikkati çekti. Atletico Madrid forması altında sergilediği performansla alkış alan Arda Turan, "İnşaatçılar adamlar transfer yapmasın" diyerek enteresan bir göndermede bulundu. Türk futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği ve yurtdışına ihraç ettiği en büyük yeteneklerden Arda Turan, Hürriyet Gazetesi'ne konuştu. İspanya'daki gururumuz Arda Turan yatırımlarını anlattı. En çok gayrimenkule yöneldiğini belirten Arda Simit Sarayı ile de ortaklık yapacağını söyledi. 4 yıldır İspanya'da da 10 numaralı Atletico Madrid formasıyla Türkiye'yi temsil eden Arda Turan, önemli açıklamalar yaptı. Yeşil sahalarda kazandıklarını gayrimenkul alanında değerlendiren ve ticari girişimleri de bulunan Arda Turan, Türk ekonomisinin iyi ancak yatırımcı ve girişimciler için faizlerin düşmesi gerektiğini söyledi.

Galatasaray alt yapısından yetişip Atletico Madrid'e kadar uzanan başarı hikayesine sahip Arda Turan Hürriyet'e bir röportaj verdi. Röportajda gayrimenkulden futbola ve ekonomiye kadar birçok konuda soruları cevaplayan arda son zamanlarda Türkiye'de yaşanan "faiz" gerilimine de bir yorum getirdi.

 

FAİZLER DÜŞMELİ

 

İşte röportajdaki o bölüm:

 

Gündemi yakından takip ediyorsunuz. Son dönemlerde dolar TL karşısında değer kazanıyor. Cumhurbaşkanı ve Merkez Bankası arasında faiz tartışmaları biraz olsun yumuşadı. Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

Türk ekonomisi çok iyi. Dolarda biraz dalgalanma var. Faizlerin düşmesi gerektiğini düşünüyorum. Yatırımcının ve girişimcinin işleri iyi gidiyor. İyi gitsin ki esnafta iş yapmaya devam edebilsin. Zaman zaman Türkiye'nin önde gelen işadamları ile buluşuyorum. Ali Ağabey (Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı) ve Ferit Ağabey (Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk) bunların başında geliyor. Onlarla zaman zaman abi kardeş gibi konuşuyoruz. Onlar da bana sahip çıkıyorlar ve destek oluyorlar.