Arda Turandan Bomba Gelişmeler!

Arda Turandan Bomba Gelişmeler!
Spor istatistiği şirketi Opta'nın verilerine göre, Arda Turan'ın yokluğunda Hakan Çalhanoğlu'na büyük iş düşecek. Perform Türkiye çatısı altında çalışma gösteren spor istatistiği kuruluşu Opta, Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Hollanda ile karşılaşacak Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın ayrıntılı istatistiklerini mercek altına aldı. Eleme gruplarında attığı 13 gollük pasla bu alanda ilk beş içinde yer alan Arda Turan'ın yokluğunda Hakan Çalhanoğlu'na büyük iş düşecek. Perform Türkiye çatısı altın

Spor istatistiği şirketi Opta'nın verilerine göre, Arda Turan'ın yokluğunda Hakan Çalhanoğlu'na büyük iş düşecek. Perform Türkiye çatısı altında çalışma gösteren spor istatistiği kuruluşu Opta, Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Hollanda ile karşılaşacak Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın ayrıntılı istatistiklerini mercek altına aldı. Eleme gruplarında attığı 13 gollük pasla bu alanda ilk beş içinde yer alan Arda Turan'ın yokluğunda Hakan Çalhanoğlu'na büyük iş düşecek. Perform Türkiye çatısı altında çalışma gösteren spor istatistiği kuruluşu Opta, Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Hollanda ile karşılaşacak Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın ayrıntılı istatistiklerini mercek altına aldı. Spor istatistiği şirketi Opta'nın verilerine göre, Arda Turan'ın yokluğunda Hakan Çalhanoğlu'na büyük iş düşecek!

Perform Türkiye çatısı altında faaliyet gösteren spor istatistiği şirketi Opta, Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında Hollanda ile karşılaşacak Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın ayrıntılı istatistiklerini mercek altına aldı. Buna göre, Arda'nın yokluğu önemli ancak Hakan Çalhanoğlu Almanya'dakine benzer bir performans ortaya koyarsa, Milli Takım'ın bu maçtaki yıldızı olabilir.

 

Hollanda karşısında cezası nedeniyle forma giyemeyecek olan Arda Turan, Türkiye'nin eleme gruplarındaki ilk dört maçında 13 gollük pas atmıştı. Bu, Türkiye'nin tüm gollük paslarının yüzde 26'sına denk geliyor. Millilerin gollük paslarının 10 tanesi Caner Erkin'den, beşi Gökhan Töre'den gelmişti.

 

Eleme gruplarında Arda Turan'dan (13) daha fazla gollük pas atan sadece dört oyuncu bulunuyor: Hırvatistan'dan Ivan Rakitic (20), Almanya'dan Toni Kroos (19) ve Mario Götze (15) ile İsviçre'den Xherdan Shaqiri (17), Arda'nın önünde yer alan isimler. Arda, aynı zamanda Shaqiri ile birlikte, tüm eleme gruplarında en fazla sayıda net gollük pozisyon hazırlayan iki oyuncudan biri (5).

 

Hakan Almanya'da ilk 10'da

 

Türkiye, Arda'nın açığını Hakan Çalhanoğlu ile kapatmaya çalışacak. Çalhanoğlu, bu sezon ligde attığı 47 gollük pasla Bundesliga'da bu alanda en başarılı ilk 10 oyuncu arasında yer alıyor.