BARCELONA'ya Şok Üstüne Şok!

BARCELONA'ya Şok Üstüne Şok!
Barcelona'yı, soruşturmaya tabi olduğu Neymar transferi nedeniyle oldukça kabarık bir fatura bekliyor. Santos'tan 17 milyona alınan Neymar'ın bonservisi Barcelona'ya 158 milyon euroya patlayacak, dünya transfer rekoru kırılacak. Barça'ya Neymar darbesi! Dünyanın en pahalı transferi! Büyük şok... Neymar transferi üzerindeki şaibeler bitmiyor.İspanya'da Ulusal Mahkeme Savcılığı, Barcelona Kulübü'nün Neymar'ın transferinde mali usulsüzlükler yapılarak, vergi kaçırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma! Santos'tan

Barcelona'yı, soruşturmaya tabi olduğu Neymar transferi nedeniyle oldukça kabarık bir fatura bekliyor. Santos'tan 17 milyona alınan Neymar'ın bonservisi Barcelona'ya 158 milyon euroya patlayacak, dünya transfer rekoru kırılacak. Barça'ya Neymar darbesi! Dünyanın en pahalı transferi! Büyük şok... Neymar transferi üzerindeki şaibeler bitmiyor.İspanya'da Ulusal Mahkeme Savcılığı, Barcelona Kulübü'nün Neymar'ın transferinde mali usulsüzlükler yapılarak, vergi kaçırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma! Santos'tan 17 milyona alınan Neymar'ın bonservisi Barcelona'ya 158 milyon euroya patlayacak, dünya transfer rekoru kırılacak.

 

Barcelona'yı, soruşturmaya tabi olduğu Neymar transferi nedeniyle oldukça kabarık bir fatura bekliyor. Soruşturma yürütülen ve davalık olan bu transferin operasyon bedelinin 51 milyon euro, toplam değerin ise 158 milyon euroya kadar yükseleceği ve futbol tarihinin rekorunun kırılacağı ortaya çıktı.

Oyuncunun 17 milyon euro olarak açıklanan bonservis değeri böylece 141 milyon euroluk artış gösterecek. Devam eden hukuki sürecin sonunda Barcelona'ya kesilecek cezanın 22.2 milyon, eski başkan Sandro Rossell'e 25.1 milyonluk cezaların yanı sıra oyuncu, menajeri, Santos Kulübü ve diğer aracıları mali külfetler yükleneceği belirtildi.

 

FIFA tarafından verilen transfer yasağı ile sarsılan Katalan ekibi böylece dev bir darbe daha yiyecek. Neymar toplam maliyetiyle tarihin en pahalı transferi olacak, Real Madrid'li Bale ve Ronaldo'yu geçecek. İspanya'da Ulusal Mahkeme Savcılığı, oyuncunun transferindeki mali usulsüzlükler nedeniyle son olarak Barcelona Başkanı Bartomeu ile eski başkan Sandro Rosell hakkında hapis cezası istemişti.