Bruma'ya Paha Biçilmez Bomba Değer Şok Etti!

Bruma'ya Paha Biçilmez Bomba Değer Şok Etti!
Galatasaray'da Son Haftalarda Sergilediği PerformansSebebiyle Yoğun Eleştiri Alan Armindo Bruma'nın Temsilcisi Marco Kırdemir'den Portekizli Hakkında İddialı Açıklamalar Geldi.Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Kırdemir, "Bruma'da bir düşüş olduğukesin. Bunu açıkça söylemeliyiz. Ama bu psikolojik bir sorun. Geçen sezon geçirdiğisakatlık onu etkiledi. Çok uzun süre sakatkaldı. Galatasaray'ın 2013-2014 sezonunda Portekiz'in Sporting Lizbon takımından 10 milton Euro bonservisbedeliyle kadrosuna

Galatasaray'da Son Haftalarda Sergilediği Performans Sebebiyle Yoğun Eleştiri Alan Armindo Bruma'nın Temsilcisi Marco Kırdemir'den Portekizli Hakkında İddialı Açıklamalar Geldi.Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Kırdemir, "Bruma'da bir düşüş olduğu kesin. Bunu açıkça söylemeliyiz. Ama bu psikolojik bir sorun. Geçen sezon geçirdiği sakatlık onu etkiledi. Çok uzun süre sakat kaldı. Galatasaray'ın 2013-2014 sezonunda Portekiz'in Sporting Lizbon takımından 10 milton Euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı Armindo Tué Na Bangna 'BRUMA' kendi yaş grubunun Avrupa'da en değerli oyuncusu olarak gösteriliyor. Galatasaray'ın genç futbolcusu Armindo Bruma sakatlık sonrası değerinin düştüğü söylentilerine Marco Kırdemir noktayı koydu.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Kırdemir, "Bruma'da bir düşüş olduğu kesin. Bunu açıkça söylemeliyiz. Ama bu psikolojik bir sorun. Geçen sezon geçirdiği sakatlık onu etkiledi. Çok uzun süre sakat kaldı. Genç futbolcular da bunlar görülür. Özgüven sorunu yaşıyorlar" dedi.

 

'Korkuyu üzerinden atacak'

 

Kırdemir, Bruma'nın üzerindeki korkuyu atacağını söyledi: "Hamza hocamızın yardımıyla bu süreci atlatacak. Hamza hoca zaten kendisine şans veriyor. Bundan sonra da şans vereceğine inanıyorum. Son gittiğimde kendisiyle bir toplantı yaptım. Hamza hocanın gelişiyle birlikte şans bulacağını söyledim, 'bunu iyi kullan forma almak kolay değil, çalışmazsan forma alamazsın' dedim. Sakatlıktan sonra futbolcular da tekrar sakatlanırım şeklinde oluşan bir korku vardır. Belki Bruma bu korkuyu üzerinden atamadı. İnşallan önümüzdeki dönemde kendisini bulacak."

 

'Pogba'yla birlikte Avrupa'nın en değerlisi'

 

Marco Kırdemir, genç oyuncunun performansı nedeniyle piyasa değerinin düştüğü yorumlarına da katılmadığını ifade etti: "Ama şundan emin ileride çok büyük bir star olacak. Çok büyük bir futbolcu olacak. Asla Galatasaray'a transfer edildiği değerin altına düşmedi. Hala Juventus'un Fransız oyuncusu Pogba ile birlikte kendi yaş grubunun Avrupa'da en değerli oyuncusu olarak gösteriliyor."