Demirelin 23 Yıllık Ruya Dönemi Finish!

Demirelin 23 Yıllık Ruya Dönemi Finish!
17 Mart 1992'de başladığı görevi süresince 6defa arka arkaya başkan seçilen Turgay Demirel'den boşalacakbaşkanlık görevine, bugün itibariyle seçimlere kadar Harun Erdenay getirildi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, 23 yıllık görevini bugün itibariylesonlandıracak. Demirel, FIBA Avrupa Başkanı ve FIBA Dünya Başkan Yardımcısı olarakkariyerine devam edecek. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, 23 yıllık görevini bugün itibariylesonlandıracak. 17 Mart 1992'de ba

17 Mart 1992'de başladığı görevi süresince 6 defa arka arkaya başkan seçilen Turgay Demirel'den boşalacak başkanlık görevine, bugün itibariyle seçimlere kadar Harun Erdenay getirildi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, 23 yıllık görevini bugün itibariyle sonlandıracak. Demirel, FIBA Avrupa Başkanı ve FIBA Dünya Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam edecek. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, 23 yıllık görevini bugün itibariyle sonlandıracak. 17 Mart 1992'de başladığı görevi süresince 6 defa arka arkaya reis seçilen Turgay Demirel'den boşalacak başkanlık görevine, gün içerisinde itibariyle seçimlere kadar Harun Erdenay getirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, 23 yıllık görevini bugün itibariyle sonlandıracak.

 

17 Mart 1992'de başladığı görevi süresince 6 defa arka arkaya başkan seçilen Turgay Demirel'den boşalacak başkanlık görevine, bugün itibariyle seçimlere kadar Harun Erdenay getirildi.

 

Görevinden ayrılan Demirel, FIBA Avrupa Başkanı ve FIBA Dünya Başkan Yardımcısı olarak Türk basketboluna hizmetini sürdürecek.

DEMİREL'İN DÖNEMİ

 

Basketbol Federasyonu, Demirel'in 23 yıllık başkanlık göreviyle ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; "Demirel'in liderliğinde Türk basketbolu, 1992'den beri birçok alanda olağanüstü bir yükseliş yaşadı. TBF, geçtiğimiz sonbaharda 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yaparak son 13 sene içerisinde hem erkek hem de kadın basketbol FIBA kıtasal ve dünya şampiyonlarını düzenleyen ilk basketbol federasyonu oldu.

 

Bunun yanında FIBA dünya sıralamalarında A Milli Erkek Takımı sekizinci, A Milli Kadın Takımı onbirinci ve birleşmiş kategoride onuncu sırada yer alan Türkiye, dünya basketbolunun zirvesine çıktı. 12 Dev Adam, 2001 Avrupa Şampiyonası ve 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya ile kürsüye çıktı. Potanın Perileri 2011 ve 2013'te arka arkaya Avrupa Şampiyonası'nda madalya kazanmanın yanında, 2012'de tarihinde ilk defa olimpiyat vizesi alıp beşinciliği elde ettikten sonra, 2014 FIBA Dünya Şampiyonası'nda kendi taraftarlarının önünde dördüncü olarak tarihi bir başarıya daha imza atmış oldu.

 

Turgay Demirel, 17 Mayıs 2014'de 8 oya karşı 40 oyla FIBA Avrupa Başkanı olarak seçilmiş, 13 Eylül 2014 tarihinde de FIBA Dünya Başkan Yardımcısı olmuştu.