Duygun Yarsuvattan Helvacı'ya Büyük Şok!

Duygun Yarsuvattan Helvacı'ya Büyük Şok!
Galatasaray'da 582 kişinin katılımıyla açılan Mali Genel Kurul'un Divan Başkanlığı için aday olan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, "Başkanın beni önermek gibi bir arzusu yok. Bu nedenle aday olmayacağım" dedi.Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında Duygun Yarsuvat'a ilk şok Mehmet Helvacı'dan geldi. Galatasaray'da 582 kişinin katılımıyla açılan Mali Genel Kurul'un Divan Başkanlığı için namzet olan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, "Başkanın beni önermek gibi bir arzusu yok. Bu nedenle namzet olmayacağım" dedi.

Galatasaray'da 582 kişinin katılımıyla açılan Mali Genel Kurul'un Divan Başkanlığı için aday olan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, "Başkanın beni önermek gibi bir arzusu yok. Bu nedenle aday olmayacağım" dedi.Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısında Duygun Yarsuvat'a ilk şok Mehmet Helvacı'dan geldi. Galatasaray'da 582 kişinin katılımıyla açılan Mali Genel Kurul'un Divan Başkanlığı için namzet olan Prof. Dr. Mehmet Helvacı, "Başkanın beni önermek gibi bir arzusu yok. Bu nedenle namzet olmayacağım" dedi. Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Mehmet Helvacı, Divan Kurulu'na başkanlık yapmak istemedi. Bunun üzerine tek aday Metin Ünlü Divan Kurulu'na başkanlık yaptı.

582 kişinin katılımıyla açılan kurulun divan başkanlığı seçimi için kürsüye gelen Başkan Duygun Yarsuvat "Aday göstermek isteyen var mı?" diye sordu.

 

Prof. Dr. Mehmet Helvacı ve Metin Ünlü'nün isimleri önerildi.

 

Bunun üzerine kürsüye gelen Helvacı, "Ben bu göreve talip olmadım, başkanımın isteği üzerine adaylığı kabul etmiştim. Ancak görüyorum ki başkanımın şu anda beni önermek gibi bir arzusu yok. Bu nedenle aday olmayacağım" diyerek kürsüden indi. Tek aday kalan Ünlü de oy çokluğuyla divan başkanlığına seçildi.

 

Helvacı'yı önceki gün aday olması konusunda ikna eden Yarsuvat'ın bu hamlesinin nedeni ise dünkü yönetim kurulu toplantısındaki tartışmalardı. Başkan Yarsuvat'ın divan başkanlığına Mehmet Helvacı'yı aday göstermesine yönetici arkadaşları şiddetle karşı çıktılar. Uzun tartışmalardan sonuç çıkmayınca da Başkan Yarsuvat kürsüde Mehmet Helvacı'nın arkasında duramadı ve günün ilk bombasını patlattı.