Ermenistan'ın hocasından şok istifa kararı gündemi çalkaladı!

Ermenistan'ın hocasından şok istifa kararı gündemi çalkaladı!
Ermenistan'ın hocasından şok istifa kararı gündemi çalkaladı!2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde oynadığı 4 maçta, 1 puan alabilen Ermenistan Milli Takımı'nın İsviçreli teknik direktörü Bernard Challandes istifa şok istifa kararı aldı.

 Ermenistan'ın hocasından çok istifa kararı geldi!2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde oynadığı 4 maçta, 1 puan alabilen Ermenistan Milli Takımı'nın İsviçreli teknik direktörü Bernard Challandes istifa şok istifa kararı aldı.

Ermenistan Milli Takımı'nın İsviçreli teknik direktörü Bernard Challandes'in istifa kararı spor gündemini çalkaladı.

UEFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, EURO 2016 Elemeleri I Grubu'nda oynadıkları 4. maçta öne geçmelerine rağmen Arnavutluk'a 2-1 yenilen Ermenistan'ın başındaki 63 yaşındaki Challandes istifa etti.

 Açıklamada, aldıkları sonuçlar nedeniyle hayal kırıklığına uğrasa da görevi süresince yardımcı olan herkese teşekkür eden Challandes, "Kadromuzdaki sorunlara rağmen 4 maçtan 1 puan çıkarabilmek tatmin edici bir sonuç değil. Bahanelerin arkasına saklanmayacağım. Gruptan çıkma hedefimizden uzaklaştığımız için istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kariyerinde daha önce İsviçre kulüpleri Young Boys, Zürih ve Thun ile İsviçre 21 Yaş Altı Milli Takımı'nı çalıştıran Challandes, Ermenistan'ın başında çıktığı 9 maçta, 1 galibiyet ve 7 mağlubiyet almıştı.