Ezeli Kritik Dev Derbi Öncesi Fenerbahçe'de Bomba Gelişmeler!

Ezeli Kritik Dev Derbi Öncesi Fenerbahçe'de Bomba Gelişmeler!
Ligde 25. hafta Fenerbahçe Beşiktaş derbisine tanıklık edecek. Fenerbahçe'nin Senegalli golcüsü Sow Beşiktaş maçlarının hiç birini boş geçmedi. Teknik Direktör İsmail Kartal, Moussa Sow ve Emenike'nin ileri uçta verimsiz kalması üzerine son çare olarak Dirk Kuyt'ı denemeye aldı. Bu durumda Emenike ve Alper'i iki kanada koymayı planlayan Kartal, Webo seçeneğini de bir kenara yazdı. Moussa Sow ile Pierre Webo, siyah-beyazlı ekibe karşı ortaya koydukları farklı performanslarla dikkati çekiyor. Moussa Sow ile P

Ligde 25. hafta Fenerbahçe Beşiktaş derbisine tanıklık edecek. Fenerbahçe'nin Senegalli golcüsü Sow Beşiktaş maçlarının hiç birini boş geçmedi. Teknik Direktör İsmail Kartal, Moussa Sow ve Emenike'nin ileri uçta verimsiz kalması üzerine son çare olarak Dirk Kuyt'ı denemeye aldı. Bu durumda Emenike ve Alper'i iki kanada koymayı planlayan Kartal, Webo seçeneğini de bir kenara yazdı. Moussa Sow ile Pierre Webo, siyah-beyazlı ekibe karşı ortaya koydukları farklı performanslarla dikkati çekiyor. Moussa Sow ile Pierre Webo, siyah-beyazlı ekibe karşı ortaya koydukları farklı performanslarla dikkati çekiyor. Türkiye kariyerinde Beşiktaş'a karşı 6 maçta forma giyen Sow, bu karşılaşmaların hepsinde golle buluşarak 7 kez rakip fileleri havalandırdı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beşiktaş maçı öncesi golcü arıyor. Emmanuel Emenike ve Moussa Sow’un ileri uçta isteneni verememesi yüzünden yeni alternatifler üzerinde duran sarı-lacivertli ekibin hocası birkaç seçenek üzerinde çalışıyor.

 

Kartal taktik idmanlarda sol kanatta Alper, sağ kanatta Emenike ileri uçta da Kuyt’ı denemeye aldı. Alper’i oyunu dikine oynaması, Emenike’yi ise atletik özellikleri sebebiyle ilk 11’de sahaya sürmeye hazırlanan deneyimli çalıştırıcı, Kuyt’ı her zamankinden farklı bir pozisyonda düşünüyor.

 

Emenike’yi kanatlarda özelliklerini daha rahat göstermesi ve baskıdan uzak kalması sebebiyle sağ tarafa monte eden Kartal, bu pozisyonda oynayan Kuyt’ı ise forvete kaydırdı.

 

Takımın sezon başından bu yana süren gol sıkıntısını çözmek adına her türlü planı hayata geçiren deneyimli çalıştırıcı son olarak bu dizilişte karar kıldı. Kartal ayrıca ileri uçta Sow ve Webo’yu da denerken, sarı-laciverli ekibin hocasının büyük bir olasılıkla ileri üçlüyü Alper, Kuyt ve Emenike’den oluşturması bekleniyor.