Galatasarayda Şok Kriz Bomba Gelişmeler Yaşanıldı!

Galatasarayda Şok Kriz Bomba Gelişmeler Yaşanıldı!
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, "Florya'dakiler Abdurrahim'i tanıyor ve itimatları sonsuz. Acaba bu eleştirileri getirenler Florya'ya gitti mi? Giderse nasıl karşılanır ve neler olur? Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, taraftara mesaj yolladı ve sezon sonunda 4. yıldızı takan tarafın kendileri olacağını iddia etti. Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, 2. Başkan Hamdi Yasaman'ı eleştirdi. Yarsuvat, “Abdurrahim ve Ali artık bu işin üstatları... Onlar olmasa inanın işimiz kolay değildi. Albayrak

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, "Florya'dakiler Abdurrahim'i tanıyor ve itimatları sonsuz. Acaba bu eleştirileri getirenler Florya'ya gitti mi? Giderse nasıl karşılanır ve neler olur? Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, taraftara mesaj yolladı ve sezon sonunda 4. yıldızı takan tarafın kendileri olacağını iddia etti. Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, 2. Başkan Hamdi Yasaman'ı eleştirdi. Yarsuvat, “Abdurrahim ve Ali artık bu işin üstatları... Onlar olmasa inanın işimiz kolay değildi. Albayrak futbolcuların dilinden çok iyi anlıyor. Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, 2. Başkan Hamdi Yasaman'ı eleştirdi. Duygum Yarsuvat, " “Florya'dakiler Abdurrahim'i tanıyor ve itimatları sonsuz. Acaba bu eleştirileri getirenler Florya'ya gitti mi? Giderse nasıl karşılanır ve neler olur?

Son aylarda kamuoyuna verdiği demeçlerde Başkan ile aynı fikirde değilim" diyen Hamdi Yasaman'ın bu tavrı Galatasaray Başkanı'nı kızdırdı. TFF'ye yapılan itiraz, Fenerbahçe derbisi öncesindeki zıt demeçler ve ibra oylaması ile alakalı görüşlerinde Yarsuvat'ın aksi fikir bildiren Hamdi Yasaman, toplantıda Başkan Duygun Yarsuvat'ın tepkisi ile karşılaştı.

 

İpler gerildi

Geçtiğimiz hafta Sportif AŞ toplantısında da Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst ile tartışan Yasaman, bu ikiliye, "Fatih Terim, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak... Galatasaray'ı siz bu hale getirdiniz" diye çıkıştı. Albayrak ve Dürüst de, Yasaman'a "2 sene üst üste şampiyon olduk. O takıma transfer yapmasak ne olurdu? Şampiyonlar Ligi gelirleri ve başarılar nasıl geliyor" diye tepki gösterdi. Yasaman, salı günkü yönetim kurulu toplantısında da muhalif görüşlerini aktarınca başkan Yarsuvat ile arasında gerilim yaşandı. Duygun Yarsuvat "Sürekli 'Başkan ile aynı görüşte değilim' diyorsun. Medyaya demeçler veriyorsun. Madem öyle, madem benimle aynı görüşte değilsin istifa et. Hemen istifa mektubunu yaz" dedi.

 

"Başkanın imza yetkisi bile yok"

Duygun Yarsuvat'ın bu çıkışına önce sessiz kalan Hamdi Yasaman, daha sonra Mayıs'a kadar görevimin başındayım" diye karşılık verip başkanın talebini geri çevirdi. Toplantıda Yarsuvat'ın resti ile karşı karşıya kalan Hamdi Yasaman ise İstifa etmiyorum. Böyle bir düşüncem yok. Mayıs'a kadar görevimin başındayım. Çünkü genel kurula verilmiş sözüm var. Deprem yok. Ben Galatasaray'da başkanlık sistemine karşıyım. Başkanın tüzükte dahi tek imza yetkisi yok. Başkan ve yönetim kurulu vardır. O yüzden başkan ve tek adamlık sistemi yanlıştır" dedi.

 

Ali Dürüst çekiliyor

Yasaman ile Duygun Yarsuvat'ın restleşmesinin ardından toplantıda bir başka önemli konu ise Başkan Yardımcısı Dursun Özbek'in Mayıs ayındaki kongre adına yaptığı çağrı ve Ali Dürüst'ün verdiği yanıttı. Başkan adaylığına hazırlanan Özbek söz aldı ve Biz bu yönetim olara yola birlikte devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz" dedi. Ali Dürüst ise Ben aday olmayı da, görev almayı da düşünmüyorum" sözleriyle Mayıs ayında görevi bırakacağını belirtti.