Guus Hiddink'ten Olay Yaratan Şok Türkiye İtirafı!

Guus Hiddink'ten Olay Yaratan Şok Türkiye İtirafı!
Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2016 Grup Eleme maçında Hollanda karşısında 1-0 önde götürdüğü karşılaşmadan son dakikada yediği golle 1-1 berabere ayrıldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye A Milli Futbol Takımı için 'yetersiz' diyen Hollanda Teknik Direktörü Guus Hiddink, 1-1'lik beraberlik sonrası çark etti ve Türkiye'ye övgüler yağdırdı. Hiddink'ten itiraf! ''Türk duvarına çarptık''. Hollanda Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda sahalarınd

Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2016 Grup Eleme maçında Hollanda karşısında 1-0 önde götürdüğü karşılaşmadan son dakikada yediği golle 1-1 berabere ayrıldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye A Milli Futbol Takımı için 'yetersiz' diyen Hollanda Teknik Direktörü Guus Hiddink, 1-1'lik beraberlik sonrası çark etti ve Türkiye'ye övgüler yağdırdı. Hiddink'ten itiraf! ''Türk duvarına çarptık''. Hollanda Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda sahalarında Türkiye'yle 1-1 berabere kaldıkları maçta ay-yıldızlı savunmayı aşmakta zorlandıklarını söyledi. Hollanda Teknik Direktörü Guus Hiddink, sahalarında Türkiye'yle 1-1 berabere kaldıkları maçta rakip savunmayı aşmakta zorlandıklarını söyledi. Maçtan bir gün önceki açıklamalarıyla Türkiye'nin tepkisini toplayan Hiddink, 90 dakika sonunda ise özeleştiri yaptı: Dünya üçüncüsü olduk ama şu anda iyi değiliz. Biraz gerçeği görmek lazım.

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, Millilerimiz'e karşı 90+2'de buldukları golle 1 puanı kurtardıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

 

Guus Hiddink'in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

 

"Elbette takımımız sahada çok çalıştı ancak hala geliştiremediğimiz konular var. Bazı değişikliklerimiz olacak ileride. Bunların bazılarını salı günü İspanya maçında göreceğiz."

 

"GERÇEKLERLE YÜZLEŞMELİYİZ"

 

"Dünya Kupası'nda üçüncü olduk ama yüksek beklentiler nedeniyle kendimizi suçlayamayız. Dünya Kupası'nda yapılanlar fantastikti ama şimdi bu sonuçlarla ilgilenmeliyiz. Gerçeklerle yüzleşmeliyiz."

 

"OYUNCULARIM HER ŞEYİ DENEDİ"

 

"Robben ve Van Persie bugün sahada yoktu ama diğer oyuncularımız iyi bir sonuç alabilmek için her şeyi denedi. Oyuncularımı suçlayamam. Türk duvarına karşı oynadık. Onlar gayet iyi oynadılar."

 

"TÜRKLER DAHA YÜKSEK YERLERDE OLABİLİR"

 

"Maçın geneline baktığımızda çok fazla pozisyon bulamadık. Burak ilk yarıda muhteşem bir gol attı. Savunmada Türk takımı bir duvar ördü ve bunu genellikle yapıyorlar. Bununla başa çıkmaya çalıştık. İkinci yarıda yaptığımız değişikle iyi bir karar aldığımızı düşünüyorum. Türk takımı kalitesi anlamında gerçekten çok daha yüksek yerlerde olabilir. Bugün de bunu bu maçta gördük."

 

"EN AZINDAN ARTI İKİ DURUMUNDAYIZ"

 

İzlanda maçına doğru iyi bir analiz yapacağız. Çok daha net bir resimle aslında yola çıkmayı planlıyoruz. Amacımız puan alarak dönmek bu maçtan. Bugünkü maçta 1-0 yenilseydik eksi iki pozisyonda olacaktık, şimdi en azından artı iki durumundayız. Önümüzdeki maçlarda kontrolü kaybetmemek için elimizden geleni yapacağız"