KPSS Soruşturmasında Şoke Eden Bomba Gelişmeler!

KPSS Soruşturmasında Şoke Eden Bomba Gelişmeler!
2010 yılındaki KPSS'de kopya çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan, ifade sonrası ise mahkemeye sevk edilen 62 kişiden 32'sinin tutuklandığı öğrenildi. 30 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında, 62 şüpheli tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. KPSS davasında flaş gelişme. 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanve ardından nöbet

2010 yılındaki KPSS'de kopya çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan, ifade sonrası ise mahkemeye sevk edilen 62 kişiden 32'sinin tutuklandığı öğrenildi. 30 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında, 62 şüpheli tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. KPSS davasında flaş gelişme. 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanve ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 62 şüpheliden 32'si tutuklandı, 30'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 2010 yılındaki KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik yürütülen soruşturmada tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilen 62 zanlıdan 32'si tutuklandı. 30 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara merkezli 19 ilde eş zamanlı yapılan KPSS operasyonunda kopya çekildiği iddiasıyla yapılan gözaltına alınanlar mahkemeye çıkarıldı.

2010 yılındaki KPSS'deki usulsüzlük iddialarına yönelik yürütülen soruşturmada tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilen 62 zanlıdan 32'si tutuklandı. 30 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 2010'daki KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 62 şüpheliden 32'si tutuklandı, 30'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüphelilerden 32'si, "suç örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak", "resmi belgede sahtecilik", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "suç delillerini yok etme", "görevi kötüye kullanma" ve "yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etme" suçlarından tutuklandı.Şüphelilerden 30'u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.