Millileri Öve Öve Bitiremediler Yere Göğe Sığdıramadılar!

Millileri Öve Öve Bitiremediler Yere Göğe Sığdıramadılar!
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Hollanda karşısında 1-1 berabere kalan Türkiye A Milli Futbol Takımı , İspanyol basını tarafından büyük takdir topladı. A Milli Futbol Takımı nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) elemeleri A Grubu'nda Hollanda ile dün gece 1-1 berabere kaldığı maç, Hollanda basınında geniş yer buldu.A Milliler sergiledikleri başarılı futbolla adeta göz kamaştırdı ve Avrupa’da çok büyük bir ses getirdi manşetleri süsledi millileri öve öve bitiremediler. 2016 Avru

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Hollanda karşısında 1-1 berabere kalan Türkiye A Milli Futbol Takımı , İspanyol basını tarafından büyük takdir topladı. A Milli Futbol Takımı nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) elemeleri A Grubu'nda Hollanda ile dün gece 1-1 berabere kaldığı maç, Hollanda basınında geniş yer buldu.A Milliler sergiledikleri başarılı futbolla adeta göz kamaştırdı ve Avrupa’da çok büyük bir ses getirdi manşetleri süsledi millileri öve öve bitiremediler. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Hollanda karşısında 1-1 berabere kalan Türkiye A Milli Futbol Takımı, İspanyol basını tarafından çok büyük takdir topladı.

Türkiye'nin ortaya koyduğu futbola şapka çıkaran İspanya gazeteleri, Hollanda'nın son yıllardaki en aciz futbolunu Türkiye'ye karşı ortaya koyduğunu ileri sürdü.

 

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den de övgüyle bahseden gazeteler, tecrübeli teknik adamın Hiddink'in fişini çekmesine ramak kala beraberlik golü ile yıkıldığını belirtti.

 

Marca gazetesi, "Hollanda bir puanı can havliyle kurtardı" başlığını atarak, uzatmalarda gelen golün bu takımı hedefe yaklaştırmayacağını savundu. Gazete ayrıca Hollanda'nın beraberliğe sevinirken Türkiye'nin üzüldüğünü vurgulayarak, bunda Türk Milli Takımı'nın ortaya koyduğu başarılı futbolun büyük rolü olduğunu ifade etti.

 

As gazetesi ise, "Huntelaar uzatmalarda takımını kurtardı" başlığını attı. Amsterdam Arena'da Hollanda'nın böylesine aciz duruma çok az düştüğüne dikkat çeken gazete, Fatih Terim'in bu takımı depresyona soktuğunu iddia etti.

 

El Mundo gazetesi, "Hollanda daha kötüsünden kurtuldu" başlığında Türk millilerin son dünya üçüncüsü Hollanda'ya futbol dersi verdiğini ifade etti. ABC gazetesi de, "Türkiye Hollanda'yı sürprizden kurtardı" başlığını atarak turuncuların bir sonraki durağının İspanya Milli Takımı olacağına işaret etti.