O Şarkı Kayahanın Feriştahını Kaydırdı!

O Şarkı Kayahanın Feriştahını Kaydırdı!
Hastalığına yenik düşen Kayahan, koyu Galatasaraylı idi. Sarı kırmızılı takım için çok sayıdaşarkı yazıp besteledi. Türk pop müziği'nin acıkaybı. Büyük Usta Kayahan hayatını kaybetti. Glatasaray taraftarı olan sanatçı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Fenerbahçeliler tarafındansöylenen Mor Menekşeler şarkısını yazdığım içinpişmanım demişti. Kayahan, bir Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası sarı lacivertli taraftarların 'Mor menekşe'şarkısını söylemeleri üzerine, "O şarkıyı bestelediğimi için pişmanım"

Hastalığına yenik düşen Kayahan, koyu Galatasaraylı idi. Sarı kırmızılı takım için çok sayıda şarkı yazıp besteledi. Türk pop müziği'nin acı kaybı. Büyük Usta Kayahan hayatını kaybetti. Glatasaray taraftarı olan sanatçı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Fenerbahçeliler tarafından söylenen Mor Menekşeler şarkısını yazdığım için pişmanım demişti. Kayahan, bir Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası sarı lacivertli taraftarların 'Mor menekşe' şarkısını söylemeleri üzerine, "O şarkıyı bestelediğimi için pişmanım" demişti. Hastalığına yenik düşen Kayahan, koyu Galatasaraylı'ydı. Türk müzik camiasının en büyük isimlerinden Kayahan'ı bu sabah kaybettik. Kayahan'ı pişman eden tek şarkı ise "Mor Menekşe" şarkısı oldu.

AMK Spor'un haberine göre; Mor Menekşe şarkısının Kayahan'ın hem kariyerinde hem kalbinde ayrı bir yeri bulunuyordu. Kayahan bu şarkıyı herhangi bir kulüp ya da taraftar grubu için yazmamıştı ama Fenerbahçeliler bu şarkıyı çok benimsemişti. Bunun sebebi ise ezeli rakipleri Galatasaray’ın bir dönem mor renkli forma giymesiydi.

 

Ancak Kayahan, Mor Menekşe'nin sarı-lacivertli tribünler tarafından söylenmesine çok üzülmüştü. Bu üzüntüsünü Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı yendiği bir maçtan sonra şöyle dile getirmişti:

Galatasaray’la Fenerbahçe arasında 5 puan fark oluştu. Bu da pek hoş olmadı. Ama esas beni üzen de benim, ‘Mor menekşe’ adlı şarkımın Fenerbahçe tribünleri tarafından kullanılmasıydı. O şarkıyı bestelediğim için pişmanım.

 

PİŞMAN OLDUĞU ŞARKIYI FENERBAHÇE’YE ÜCRETSİZ VERDİ

 

Kayahan, daha sonra Mor Menekşe şarkısını Fenerbahçe’ye ücretsiz verdi. Bunun sebebini ise şöyle açıklıyordu efsane müzisyen:

Bizi hakkıyla yendiler, rica ettiler ben de verdim. Küfredeceklerine şarkı söylesinler. Orada ince bir zeka vardı. ‘Bir mahzun mor menekşe, ağlıyor mu ne’ meselesi naif bir yaklaşımdı. Ücret alsam olmazdı, bir Galatasaraylı olarak birine bir şey satmış olurdum.