O Yıldız Futbolcuya Sürpriz Bomba Destek!

O Yıldız Futbolcuya Sürpriz Bomba Destek!
A Milli Takım'a gelmediği için ceza alıp almayacağı tartışılan gurbetçi futbolcu Ömer Toprak'ın durumu netlik kazandı. Türkiye, Hollanda Milli Takımı kadrosunu 48 saat önceden UEFA'ya bildirecek. Tecrübeli defans oyuncusu Ömer Toprak için Leverkusen Medya Sorumlusu Dirk Mesch önemli bir açıklamalarda bulundu. Ömer Toprak'ın Gökhan Töre olayı sonrası kendisini Milli Takım'a çağıran Fatih Terim'e 'ret' yanıtı vermesine kulübü Leverkusen'den destek geldi. Resmi davet almasına rağmen Türk Milli Takımı'nı redded

A Milli Takım'a gelmediği için ceza alıp almayacağı tartışılan gurbetçi futbolcu Ömer Toprak'ın durumu netlik kazandı. Türkiye, Hollanda Milli Takımı kadrosunu 48 saat önceden UEFA'ya bildirecek. Tecrübeli defans oyuncusu Ömer Toprak için Leverkusen Medya Sorumlusu Dirk Mesch önemli bir açıklamalarda bulundu. Ömer Toprak'ın Gökhan Töre olayı sonrası kendisini Milli Takım'a çağıran Fatih Terim'e 'ret' yanıtı vermesine kulübü Leverkusen'den destek geldi. Resmi davet almasına rağmen Türk Milli Takımı'nı reddeden Ömer Toprak'ın, bu kritik kararı aile meclisinde aldığı ortaya çıktı. Leverkusenli futbolcuya “Sana silah çeken adamın olduğu yere gitme” denilerek rıza gösterilmedi.

Hollanda maçının 48 saat öncesinde nihai listenin UEFA’ya verildiğini belirten yetkililer, bu listede yer almasına rağmen takıma katılmayan isimlerin, şikayet edilebileceğini, bunun sonrasında ceza alabileceğini söylediler. Ancak federasyonun bu yola başvurup başvurmayacağı netlik kazanmadı.

 

Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak’ın son durumları hakkında Milliyet Gazetesi’ne konuşan Bayer Leverkusen Medya Sorumlusu Dirk Mesch, oyuncularının kararına saygı duyduklarını belirtti. Mesch, “Ömer Toprak haberleri doğru. Ömer’in Türk Milli Takımı’na katılmama kararına saygı duyuyoruz ve destekliyoruz. Ömer’in katılmamasındaki ana sebep, durumunun düzelmesi için en ufak bir çaba görmemesi ve durumunda bir değişiklik yapılmaması. Yani oyuncumuza direkt bir çağrı ya da ilgi olmadı” ifadelerini kullandı.

 

Hakan Çalhanoğlu konusunun farklı olduğunu kaydeden Mesch, “Hakan Çalhanoğlu, Sayın Fatih Terim ile bire bir görüşme yaptı. Yaptıkları görüşmeden sonra da A Millitakıma katılmak istediğini söyledi. Biz de oyuncumuzun kararına saygı gösterdik” açıklamasını yaptı. (Milliyet)