Pilotlara Şok Arda Turandan İkazı!

Pilotlara Şok Arda Turandan İkazı!
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü pilotları, uçuş boyunca kokpite hiç kimsenin alınmaması gerektiği konusunda uyardı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayınladığı bir tweet ile uçaklarda uçuş boyunca hiç kimsenin kopite alınmaması gerektiğini belirtti ve kurallara uyulmasını istedi. Özel maçta Lüksemburg'u 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı karşılaşmanın ardından yurda dönerken Arda Turan kokpite girdi. Geçtiğimiz günler Milli futbolcumuz Arda Turan milli maç dönüşü uçakta kokpite girip anons yapmış ver ar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü pilotları, uçuş boyunca kokpite hiç kimsenin alınmaması gerektiği konusunda uyardı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayınladığı bir tweet ile uçaklarda uçuş boyunca hiç kimsenin kopite alınmaması gerektiğini belirtti ve kurallara uyulmasını istedi. Özel maçta Lüksemburg'u 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı karşılaşmanın ardından yurda dönerken Arda Turan kokpite girdi. Geçtiğimiz günler Milli futbolcumuz Arda Turan milli maç dönüşü uçakta kokpite girip anons yapmış ver arkadaşlarına başarılar dilemişti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden bulduğu her fırsatta uçağın kokpitine giren Arda Turan için uyarı geldi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayınladığı bir twet ile uçaklarda uçuş boyunca hiç kimsenin kopite alınmaması gerektiğini belirtti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayınladığı bir twet ile uçaklarda uçuş boyunca hiç kimsenin kopite alınmaması gerektiğini belirtti ve kurallara uyulmasını istedi.

 

Milli Takım Kaptanı Arda Turan'ın Lüksemburg maçı sonrası dönüş yolunda uçağın kokpitine girerek yaptığı anonsla arkadaşlarını kutlaması ve iyi yolculuklar dilemesinin basında yer alması üzerine bu uyarıyı yaptığı anlaşılan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yayınladığı twet'te şöyle denildi:

 

"Uçuş ekipleri tüm uçuş boyunca "Güvenli Kokpit" kurallarına uygun hareket etmelidir. Uçuş ekibi dışında hiç kimse kokpite alınmamalıdır"

 

Bilindiği gibi Arda Turan Milli Maç sonrası dönüş yolunda kokpit'e girerek milli takım arkadaşlarını kutlamış ve iyi yolculuklar dilemişti. SHGMİ bu uyarıdan 10 dakika önce de verilecek para cezası ile ilgili olarak da şu twett'i atmıştı:

 

"Güvenli Kokpit kurallarını ihlal eden pilotlara SHY-İPC, Ek1-39.maddeye göre 1.000TL para cezası uygulanmaktadır"