Rıza Çalımbay maçın ardından hakeme ateş püskürdü!

Rıza Çalımbay maçın ardından hakeme ateş püskürdü!
Rıza Çalımbay maçın ardından hakeme ateş püskürdü!Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gaziantespor ile oynadıkları maçın akabinde flaş açıklamalarda bulıunurken maçın hakemine öfkeliydi.Tecrübeli teknik adam maçı değerlendirirken karşılaşmayı yöneten hakeme adeta ateş püskürdü.

 Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gaziantespor ile oynadıkları maçın akabinde flaş açıklamalarda bulıunurken maçın hakemine öfkeliydi.Tecrübeli teknik adam maçı değerlendirirken karşılaşmayı yöneten hakeme adeta ateş püskürdü.

Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'a 1-0 yenilen Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktör Rıza Çalımbay, girdikleri pozisyonları değerlendiremediklerini belirtti .

Çalımbay, karşılaşmanın peşinden yapılan basın toplantısında, maçın çok büyük bir parcasının kendi oyun üstünlükleriyle geçtiğini ortaya koyarak , yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini bildirdi. 

Defansın yapmış olduğu bir zamanlama hatası sebebiyle gol yediklerini kaydeden Çalımbay, "Bugün oyuncu değişikliği yönünden sıkıntılarımız vardı. Muhtelif riske girdik, pozisyonlara da girdik ancak değerlendiremedik" diye belirtti .

Rıza Çalımbay, karşılaşmanın hakemi Yunus Yıldırım'ın kararlarına da tepki göstererek, şu şekilde devam etti:

"Kendisini sevmeme karşın hakemi kınıyorum. Bu yılların en deneyimli hakemlerinden bir tanesi fakat 6 tane oyuncu değişmiş, sürekli yerde yatan bir takım ve kalecisi, geç başlayan bir takım var. Uyarılarımıza karşın sadece 3 dakika uzatıyor. Bu öyle bir oyun ki bir dakikanın dahi önemi çok fazla ."

Çalımbay, mili takım arasını en iyi şekilde değerlendirerek, kalan maçlarını kazanmak istediklerini açıkladı .