Şok Saldırı İle İlgili En Sıcak Taze Açıklama!

Şok Saldırı İle İlgili En Sıcak Taze Açıklama!
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne gercekleşen silahlı saldırının peşinden ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi. Trabzon Valisi Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını belirterek, bilgisi

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne gercekleşen silahlı saldırının peşinden ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi. Trabzon Valisi Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından ele geçirilen tüfekte saldırganın parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını belirterek, bilgisi olan vatandaşlardan da destek istedi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe takım otobüsüne silahlı saldırı sonrası ele geçirilen av tüfeğinde parmak izine ulaşılmaya çalışıldığını açıkladı.

Bölgedeki fabrikalarla görüşmeler yapıldığını ifade eden Öz, "Bugün yine fabrikalarda görüşmeler devam edecek. Ele geçirilen deliller bu fabrikalarda tekrar görüşülerek değerlendirilecek. Çok geniş bir çalışma yapılıyor. Olay öncesi ve sonrası bölgedeki haberleşmeyle ilgili olarak ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede olayı aydınlatmaya çalışacağız" dedi.

 

Vatandaşlardan destek isteyen Vali Öz, şöyle konuştu: "Bu konuda vatandaşlarımızdan da özellikle bu olayı duyan, işiten, gören vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Duyumu, bilgisi, şüphesi olan vatandaşlarımızın da yardım etmesi önemli. Bu şehrin bu yükten kurtulması lazım. Bazı vatandaşlarımız, bize bugüne kadar yardımcı oldular, bilgilerini, duyumlarını paylaştılar. Polis, jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen ekipler, yönetici ve uzmanlar da çalışmalarını sürdürüyor. Çok geniş kapsamlı bir çalışma yapılıyor. Olayla ilgili her türlü ihtimal üzerinde çalışma yapıyoruz."

 

Savcılık soruşturma başlattı

 

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırıya ilişkin, "adam öldürmeye teşebbüs, olası kastla birden fazla kişiyi öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme" suçlarından soruşturma başlatıldığını bildirdi.

 

Savcılık konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. 4 Nisan gecesi yaşanan olayda, muhtemelen av tüfeği kullanıldığı, olay yerinde bulunan tüfekle ilgili kriminal incelemenin devam ettiği belirtildi.

 

Şüpheliler hakkında Sürmene Cumhuriyet Başsavcılığı'nda, "adam öldürmeye teşebbüs, olası kast ile birden fazla kişiyi öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme" suçlarından soruşturma başlatıldığı açıklandı.

 

Saldırıyla ilgili dün gözaltına alınan 1 kişi ise halen emniyette. Şüpheli, internet ortamında yayınladığı tehdit içerikli mesajları üzerine gözaltına alınmıştı.

Saldırıda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran'ın Farabi Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.