TFF'den Şok Profesyonel Hakemlik Gelişmesi!

TFF'den Şok Profesyonel Hakemlik Gelişmesi!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), uzun yıllardır gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı. Türkiye Futbol Federasyonu, uzun yıllardır pek çok kez gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı. TFF'den yapılan açıklamaya göre, federasyon bünyesinde çalışmalara başlayan hakemler haftanın üç günü TFF'nin Riva'da yer alan idari merkezine gelerek çalışmalarını Merkez Hakem Kurulu gözetiminde sürdürecek. Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Barış Şimşek, Mete Kalkavan, Ali P

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), uzun yıllardır gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı. Türkiye Futbol Federasyonu, uzun yıllardır pek çok kez gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı. TFF'den yapılan açıklamaya göre, federasyon bünyesinde çalışmalara başlayan hakemler haftanın üç günü TFF'nin Riva'da yer alan idari merkezine gelerek çalışmalarını Merkez Hakem Kurulu gözetiminde sürdürecek. Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Barış Şimşek, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık ve Fırat Aydınus, Türkiye'nin ilk sözleşmeli hakemleri oldular.

Türkiye Futbol Federasyonu, ülkemizde uzun yıllardır pek çok kez gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı.

Mart ayı içerisinde imzalanan sözleşmelerle hakemler Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Barış Şimşek, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık ve Fırat Aydınus profesyonel hakemliğe adım atarak ilk sözleşmeli hakemleri oldular.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in göreve geldiği günden bu yana tüm konuşmalarında yer verdiği ve hayata geçmesi için büyük çaba sarf ettiği bu yeni sistemle hakemler çok önemli bir güvenceye kavuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde çalışmalara başlayan hakemler haftanın üç günü (Salı, Çarşamba ve Perşembe) TFF’nin Beykoz Riva’da yer alan idari merkezine gelerek çalışmalarını Merkez Hakem Kurulu gözetiminde sürdürecek. Sözleşmeli hakemler ayrıca kurs, konferans ve seminerlerde eğitim verecek. Hakemler, mesaileri sırasında hakem eğitimlerinde kullanılacak görüntüleri belirleyerek özel içerikler hazırlanmasına katkıda bulunacak. 3 aylık pilot uygulama sonrası sözleşmeli hakemliğe gelecek sezondan itibaren diğer hakemlerin de katılması planlanıyor.