Türkiye İzlanda maçı nerede oynanacak hangi stadta?

Türkiye İzlanda maçı nerede oynanacak hangi stadta?
EURO 2020 elemeleri H Grubunda lider bulunan A Milli futbol takımımız bu akşam İzlanda karşısında zorlu bir mücadeleye çıkıyor. Türkiye İzlanda maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? olacak. Türkiye İzlanda maçı nerede oynanacak? hangi stad'ta

EURO 2020 elemeleri H Grubunda lider bulunan A Milli futbol takımımız bu akşam oynayacağı İzlanda maçında puan yada puanlar alarak finallere gitmeyi garantilemek istiyor. Şenol Güneş ile birlikte güzel bir ivme yakalayan Milli takım beklentileride yukarıya taşıdı. Son Dünya Şampiyonu Fransa'yı Konya'da yenip Paris'te berabere kalan milli takım grupta tek yenilgisini İzlanda karşısında aldı.

TÜRKİYE İZLANDA ARASINDAKİ MAÇLAR?

Şimdiye kadar İzlanda ile 12 kez karşı karşıya gelen millilerimiz 2 karşılaşmadan galibiyetle ayrılırken 2 müsabaka ise beraberlikle tamamlandı. Rekabette üstün taraf olan İzlanda ise millilerimiz karşısında 8 kez galip geldi.


TÜRKİYE İZLANDA MİLLİ MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?


İki ekibin karşı karşıya gelecekleri milli müsabaka 14 Kasım 2019 Perşembe günü oynanacak. Türk Telekom Arena’daki mücadele saat 20.00’de başlayacak ve TRT1 ekranlarından canlı olarak izlenebilecek.

TÜRKİYE İZLANDA MAÇI NEREDE OYNANACAK?

TÜRKİYE İZLANDA MAÇI HANGİ STADTA?


H GRUBU PUAN DURUMU


Grupta oynadığı 8 maçtan 6’sını kazanan A Milli Takım sadece 1 kez mağlup olmuş ve topladığı 19 puanla grubun ilk sırasına yerleşmişti. Millilerimizde aynı puana sahip olan Fransa ise ikili averajla millilerimizin gerisinde yer alıyor. 15 puanla sahip olan İzlanda grubun üçüncü sırasında bulunurken bu müsabaka da onlar için oldukça kritik. Grubun dördüncü sırasında bulunan Arnavutluk 12, 5. sırasında bulunan Andorra 3, son sırada yer alan Moldova ise 3 puana sahip.