Uyanık taraftarlar derbiye öyle bir girmek istedi ki

Uyanık taraftarlar derbiye öyle bir girmek istedi ki
Galatasaray Fenerbahçe derbisi milyonlarca kişinin merakla beklediği derbiyi izlemek yürek istiyor.Derbiyi canlı izlemek isteyen fakat bilet bulamayan taraftarlar ise ilginç bir yönteme imza attı.

Türk futbolunun en önemli futbol karşılaşması olarak bilinen ve dünya çapında da büyük derbiler arasına girmeyi başaran Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan müsabakalarda daha önce bir çok garip olay yaşanırken, bu sezon Türk Telekom Stadı'nda oynanan müsabakada, geçmiş yıllarda oynanan maçlarda hiç rastlanmayan bir olayla karşılaşıldı. Müsabaka için ayrılan biletlerin günler öncesinden tükenmesi ile bazı taraftarların kritik müsabakayı tirübünde izleme hayalleri suya düşmüştü.

Hayalleri suya düşen bazı taraftarlar, daha önce kimsenin teşebbüs etmediği sahte polis kılığında Türk Telekom Stadı'na girmek için hazırlık yaptı. Bir yerden ulaştıkları polis kıyafetini giyerek derbi günü stada gelen 8 taraftar, bir süre kapıdaki kontrol noktasında bekledikten sonra bir komserin ismini vererek, görevli polis memurlarına içeride isimlerini verdikleri komser tarafından görevlendirildiklerini belirterek maça girmek istedi.

8 uyanık taraftarın hesaba katmadığı şey ise isimlerini verdikleri komserin o gün mesai yapmaması oldu. Sahte polislerin tavırlarından şüphelenen statdaki görevli polis memurları, amirlerinin o gün görev yapmadığını öğrenince, uyanık taraftarlardan polis kimliklerini göstermelerini istedi. Kimlik vermememek için bir süre direnen ancak daha sonra aramaya tabi tutulan taraftarların üzerinde sahte polis kimliğine ulaşıldı. Sahte polis kimliklerinden birisinin üzerine yapıştırılan futbolcu fotoğrafı da dikkatlerden kaçmadı.

Uyanık 8 taraftar hakkında işlem yapılırken, maçlara giriş yasağı cezası verildiği kaydedildi.