Google'ın Youtube'sindeki açığı buldu Justin Bieber'in videolarını sildi ödülü kaptı!

Google'ın Youtube'sindeki açığı buldu Justin Bieber'in videolarını sildi ödülü kaptı!
Google'ın Youtube'sindeki açığı buldu Justin Bieber'in videolarınısildi ödülü kaptı!..Vulnerability Research Grants adlı program, Google servislerinde olabilecek açıkları bulup düzeltmeye ve güvenliği artırmaya yönelik bir program. Tabii ödüllü de bir program.

 YouTube'da büyük açık!Justin Bieber'in videolarını sildiler..Vulnerability Research Grants adlı program,  Google servislerinde olabilecek açıkları bulup düzeltmeye ve güvenliği artırmaya yönelik bir program. Tabii ödüllü de bir program.

İşte bu programa katılanlardan biri de Kamil Hismatullin'di. Kamil, güvenlik programı kapsamında YouTube'u tercih etti ve yaptığı birkaç saatlik çalışmanın ardından YouTube'da istediği videoyu silebildiğini fark etti. Hatta denemek için Justin Bieber'ın bazı videolarını da silmiş, ancak bu videolar geri getirildi tabii.

Durumu fark eden programcı, hemen Google ile iletişime geçmiş ve Google'dan da kendisine hızlı bir dönüş gerçekleşmiş. Belirlenen güvenlik açığı kapatılmış ve bunun sonucunda da Kamil'e 5 bin dolarlık para ödülü verilmiş.

Kamil Hismatullin, bu tecrübesini http://kamil.hism.ru/ isimli sitesinde anlattığı gibi bir de videoları nasıl sildiğini gösteren bir video hazırlamış.