Dünyaca ünlü yönetmenden şoke eden bomba karar

Dünyaca ünlü yönetmenden şoke eden bomba karar
Dünyaca ünlü yönetmen David Lynch, 1990'lı yıllara damgasını vuran Twin Peaks (İkiz Tepeler) dizisinin yeni bölümlerini yönetmekten vazgeçtiğini açıkladı. 0'ların hemen başında popüler kültür tarihine damgasını vuran, sadece iki sezon sürmesine rağmen büyük bir hayran kitlesi edinen Twin Peaks'in geri dönüşünde işler karıştı. Unutulmaz dizileri yeniden canlandırma projesi, televizyon izleyicilerinin çoğunda beklentiyle karışık bir mutluluk yaratıyor. Ancak dizilerin yeni versiyonlarında zaman zaman aksilikl

Dünyaca ünlü yönetmen David Lynch, 1990'lı yıllara damgasını vuran Twin Peaks (İkiz Tepeler) dizisinin yeni bölümlerini yönetmekten vazgeçtiğini açıkladı. 0'ların hemen başında popüler kültür tarihine damgasını vuran, sadece iki sezon sürmesine rağmen büyük bir hayran kitlesi edinen Twin Peaks'in geri dönüşünde işler karıştı. Unutulmaz dizileri yeniden canlandırma projesi, televizyon izleyicilerinin çoğunda beklentiyle karışık bir mutluluk yaratıyor. Ancak dizilerin yeni versiyonlarında zaman zaman aksilikler olmuyor değil.
Konu ile ilgili Twitter üzerinden bir açıklamada bulunan Lynch “Bir yıl ve dört ay süren pazarlık sürecinin ardından projeden ayrılma kararı aldım çünkü senaryoyu istediğim şekilde hayata geçirmemi sağlamaya yetecek kadar para önerilmedi” dedi.
 
Lynch, dizinin yeni bölümlerinin yapımcılığını üstlenen Showtime’in “Projeyi rafa kaldırmadığını ve dizinin yeni bölümlerinin o olmadan da çekilebileceğini” de belirtti.
 
Ünlü yönetmen “İkiz Tepeler dünyasını çok seviyorum ve gerçekten her şeyin farklı bir şekilde gelişmiş olmasını isterdim” dedi.
 
David Lynch dizinin 9 yeni bölümünün senaryosunu seriyi birlikte yarattığı Mark Frost ile birlikte kaleme almıştı.
 
Showtime konu ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında Lynch’in projeye döneceğine dair hala ümitli olduklarını dile getirdi ve “David Lynch’in açıklamasını okuduğumuzda üzüldük çünkü biz Lynch ve temsilcileri ile anlaşmaya varmamızı engelleyen son bir kaç nokta üzerinde konuştuğumuza ve çözüm önerileri aradığımıza inanıyorduk. Showtime da İkiz Tepeler dünyasını çok seviyor ve hala diziyi iki muhteşem yaratıcısı David Lynch ve Mark Frost’un liderliğinde geri getirebileceğimize dair inancımızı koruyoruz” dedi.