Engin Ardıç'tan İlber Ortaylı'ya Şok Belaltı Sözler Sosyal Medyayı Çalkaladı...

Engin Ardıç'tan İlber Ortaylı'ya Şok Belaltı Sözler Sosyal Medyayı Çalkaladı...
Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, kendisini katı sözlerle eleştiren İlber Ortaylı'ya köşesinden cevap verdi. İlber Ortaylı ile Engin Ardıç arasında başlayan sözlü atışma bugün çok farklı bir boyuta taşındı. Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Yeni Şafak'ın yayımladığı "Atatürk'ü İnönü zehirledi" iddiası hakkında Yeni Şafak muhabirine söylediği sözler dün sosyal medyayı karıştırmıştı. İlber Ortaylı'nın isim vermeden eleştirdiği Engin Ardıç, Ortaylı'ya öyle bir cevap verdi ki... İşte Engin Ardıç'ın İlber Ortaylı'ya

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, kendisini katı sözlerle eleştiren İlber Ortaylı'ya köşesinden cevap verdi. İlber Ortaylı ile Engin Ardıç arasında başlayan sözlü atışma bugün çok farklı bir boyuta taşındı. Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Yeni Şafak'ın yayımladığı "Atatürk'ü İnönü zehirledi" iddiası hakkında Yeni Şafak muhabirine söylediği sözler dün sosyal medyayı karıştırmıştı. İlber Ortaylı'nın isim vermeden eleştirdiği Engin Ardıç, Ortaylı'ya öyle bir cevap verdi ki... İşte Engin Ardıç'ın İlber Ortaylı'ya yönelttiği 'bel altı' sözler.

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, bugünkü köşe yazısında kendisini sert sözlerle eleştiren tarih profesörü İlber Ortaylı'ya cevap verdi.

ORTAYLI'YI MAHKEMEYE VERMEYECEĞİM

 

Yazısında, Ortaylı'nın kendisi hakkında söylediği; "Bir tane herif var, eski solcu, alkolik, geri zekâlı... O da konuşuyor... Git başka tarih kitabı oku hayvan..." sözlerini hatırlatan Ardıç, Ortaylı'yı mahkemeye vermeyeceğini belirtti.

"CADALOZ BİR MAHALLE KARISI DÜZEYİNE İNMİŞ"

 

Ancak, yazısının son bölümünde; "Fakat şaştım. Ben onu hep hanımefendi sanatçı olarak bilirdim, cadaloz bir mahalle karısı düzeyine inmiş. Ayıp olmuyor mu kız abla?" diyerek ünlü tarihçiye alaycı bir dille yüklendi.

"AYIP OLMUYOR MU KIZ ABLA?"

 

İşte Ardıç'ın yazısından o bölüm;

 

"İlber Ortaylı, sağolsun, bana cevap vermiş. Hakkımda söyledikleri aynen şöyle: "Bir tane herif var, eski solcu, alkolik, geri zekâlı... O da konuşuyor... Git başka tarih kitabı oku hayvan... Baban seni Fransız okuluna yollamış, lisan biliyorum diyorsun, git başka dilde oku..." Kendisini mahkemeye verip parasını almayacağım, korkmasın. Böyle bir saldırıya karşı savunma yapmayı bile zül sayarım. Fakat şaştım. Ben onu hep hanımefendi sanatçı olarak bilirdim, cadaloz bir mahalle karısı düzeyine inmiş. Ayıp olmuyor mu kız abla?"