Rekor Kıran Diziden Beklenmedik Şok Final Kararı Şok Etti!

Rekor Kıran Diziden Beklenmedik Şok Final Kararı Şok Etti!
Kanal D ekranların yaz dizisi olarak başlayan dizisi internet fenomeni oldu. Reytinglerde çakılan dizi internette çok konuşulunca Kanal D ekranlarında yayından kaldırılmış ve internette yayınlanmaya başlanmıştı. Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Ulan İstanbul önce ekranlara veda etti sonra da yayın hayatına. İnternet üzerinden yayılanan dizisi tamamen yayından kaldırıldı. Kanal D ekranlarına 34. bölüm itibariyle veda ederek artık internetten yayınına devam eden Ulan İstanbul dizisi, yayınlanacak olan 39.

Kanal D'nin, ekrandan internete geçen sevilen dizisi 'Ulan İstanbul', dün akşam yayınlanan 39. Bölümüyle yayın hayatına veda etti. Kanal D ekranlarından web tv'ye geçen bir dönem fırtınalar estiren dizi Ulan İstanbul dizisi web yayınında istenilen izlenme sayısına ulaşamadığı için final yapma kararı alması sonucu Kanal D'den açıklama geldi. Kanal D ekranlarına 34. bölüm itibariyle veda ederek artık internetten yayınına devam eden Ulan İstanbul dizisi, yayınlanacak olan 39. bölüm ile birlikte internet hayatına da veda etmeye hazırlanıyor. Ulan İstanbul, 39. bölüm ile final yapıyor. Kısa süre önce televizyon ekranından internete geçen Ulan İstanbul, bu akşam yayın hayatına veda ediyor.Ulan İstanbul dizisi ilk önce ekranlara veda etmişti.Daha sonra internette online olarak yayınlanmıştı.Fakat daha sonra tamamen yayın hayatını tamamlayan Ulan istanbul dizisi hayranları bu habere sevinmedi.

Kanal D'nin başrollerinde Şebnem Bozoklu, Uğur Polat, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Salih Bademci ile Caner Özyurtlu'nun yer aldığı ve 34. bölüm itibariyle yayın hayatına internetten devam eden dizisi 'Ulan İstanbul' bu akşam final yapıyor.

 

Yayın hayatına 23  Haziran 2014 tarihinde başlayan 'Ulan İstanbul' isimli dizi 39. bölümde izleyiciye veda edecek.

 

Kanal D, dizinin final yapacak olmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 

"Kanal D’ nin, ekrandan internete geçen sevilen dizisi ‘Ulan İstanbul’ bu akşam 39. Bölümüyle yayın hayatına veda ediyor.

 

Dünyada yavaş yavaş dijital yayıncılığa geçildiği şu dönemde Ulan İstanbul’la bir ilke imza atarken, Kanal D olarak bu değişimde öncü olmaktan gurur duyuyoruz. Yurt dışında 60 milyona yakın abonesi olan dijital içerik yayın sitesi Netflix; Kevin Spacey’nin başrolünde oynadığı ‘House of Cards’ ve 12 Emmy adaylı ‘Orange is the New Black’ gibi dizilerinin yapımcılığını da üstlenirken, İngiltere de BBC’nin iPlayer platformu bugün ülke internet trafiğinin yüzde 20’sinin üzerinde bir kullanıma sahip.

 

Yurt dışında oturmuş bu sistemi Türkiye’ye tanıtmanın ilk adımını sosyal medyada büyük ilgi gören dizimiz Ulan İstanbul’la attık. Ücretsiz ilk internet bölümü 24 saat dolmadan 1 milyonun üzerinde tıklandı. 34.bölümün kanald.com.tr’ ye yüklenmesinin hemen ardından yoğun ilgi nedeniyle site bir süre kilitlendi. Bu ilgiye rağmen ücretli yayınladığımız bölümle Türk izleyicisinin dijital yayıncılığa henüz hazır olmadığını görerek Ulan İstanbul’un yayın hayatını sonlandırma kararı aldık.

 

Zamanla sektörde diğer yapım şirketleri ve yayıncıların kolektif çalışmaları ve izleyicinin de bu yönde edineceği alışkanlıkla böyle bir değişime gidileceğine inanıyoruz. Herkesin kendine uygun ortamda, daha özgün ve özgür içerikler izlemesine imkan sağlayan bu sistemin oturmasıyla izleyici bu içeriği ne zaman izleyeceğine kendisi karar verecek.

 

Kendine özgü komedi dili, 51 milyon tıklanma alan, fenomen şarkıları ve bu şehre en sinkaflısından birer 'ULAN' çekip gelen Nevizadeler’i yaratan, yaşatan senaristimiz, yapım ekibimiz, yönetmenimiz, oyuncularımız ve bizi sonuna kadar destekleyip, sevgisini esirgemeyen izleyicilerimize çok teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,