Bitlis'i Aç Kurtlar Bastı Ertesinde Şok Flaş Anlar Yaşanıldı

Bitlis'i Aç Kurtlar Bastı Ertesinde Şok Flaş Anlar Yaşanıldı
Bitlis'in Adilcevaz ilçesine dağdan inen kurt, köydekikangal köpekleri tarafından boğuldu. Bahçesinde kurtların öldürüldüğünü anlatan Seyithan Baytar, sık sık kurtlar indiği için bahçelerinde kangal bulunduklarını söyledi. Bitlis'te bir evin bahçesinde iki kurtölmüş bir vaziyette bulundu. Kurtların köylünün evinin bahçesinde bulunan kangal köpekler tarafındanöldürüldüğü belirtildi. Bitlis'te kangal köpekler, köye inen kurtları öldürdü! Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar beldesine inen aç kurt, kang

Süphan Dağı eteklerinde aç kalan kurtlar köylere kadar indi. Süphan Dağı eteklerinde mevcut bulunan Aydınlar Beldesi'ne inen aç kurtlardan biri,Köye inen kurdu kangal köpekleri boğdu. köpeği tarafından öldürülmüş halde bulundu. Süphan Dağı eteklerinde aç kalan kurtlar köylere kadar indi. Süphan Dağı eteklerinde bulunan Aydınlar Beldesi'ne inen aç kurtlardan biri, Seyithan Baytar'ın bahçesinde bulunan iki kangal köpeği tarafından öldürülmüş halde bulundu. Süphan Dağı eteklerinde aç kalan kurtlar köylere kadar indi. Süphan Dağı eteklerinde bulunan Aydınlar Beldesi'ne inen aç kurtlardan biri, Seyithan Baytar'ın bahçesinde bulunan iki kangal köpeği tarafından öldürülmüş halde bulundu.

Süphan Dağı eteklerinde aç kalan kurtlar köylere kadar indi. Süphan Dağı eteklerinde bulunan Aydınlar Beldesi'ne inen aç kurtlardan biri, Seyithan Baytar'ın bahçesinde bulunan iki kangal köpeği tarafından öldürülmüş halde bulundu. Aç kalan kurtların belirli aralıklarla beldeye geldiğini ifade eden Baytar, bu nedenle köylülerin mutlaka evlerinin önünde köpek bulundurduğunu söyledi.

 

Taziye nedeniyle başka köyde olduğunu, sadece çocuklarının evde olduğunu belirten Seyithan Baytar, "Çocuklarımın anlattıklarına göre, gece geç saatlerde dışarıda köpekler sürekli havlamışlar ancak çocuklarım korkudan dışarı çıkıp bakamamışlar. Telefonla beni arayıp 'Baba dışarıda köpekler sürekli havlıyor hırsız mı, kurt mu ne olduğunu bilmiyoruz' diye bana haber verdiler. Eve gelmem bir saati buldu. Eve geldiğim gibi ilk önce hayvanları kontrol ettim ve daha sonra dışarıyı kontrol ettiğimde bir kurdun cansız halde evimizin bahçesinde olduğunu gördüm" dedi.