Böyle Bir Taciz Skandalı Yaşanmadı! Türkiye Gündemi Çalkalandı!

Böyle Bir Taciz Skandalı Yaşanmadı! Türkiye Gündemi Çalkalandı!
S.A isimli kadın İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde kendisigibi görev yapan A.E. isimli şahsın kendisine bebişim vekuzum dediği için taciz davası açtığını söyledi. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görevyapan S.A., adlı memur, kendisine tacizde bulunduğunu önesürdüğü aynı üniversitede çalışan A.E. hakkında savcılığa şikayette bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görevli S.A. adlı kadın, üniversitenin umumisekreter yardımcısının kendisini taciz ettiği iddiasıyla dava açtı. S.A. mahkemeye kameragörüntüle

S.A isimli kadın İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde kendisi gibi görev yapan A.E. isimli şahsın kendisine bebişim ve kuzum dediği için taciz davası açtığını söyledi. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görev yapan S.A., adlı memur, kendisine tacizde bulunduğunu öne sürdüğü aynı üniversitede çalışan A.E. hakkında savcılığa şikayette bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görevli S.A. adlı kadın, üniversitenin umumi sekreter yardımcısının kendisini taciz ettiği iddiasıyla dava açtı. S.A. mahkemeye kamera görüntülerini ve kendisine atılan mesajları kanıt olarak sundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde çalışan bir bayan görevli,aynı üniversitede çalışan bir adam tarafından taciz edildiğini ileri sürerek savcılığa şikayette bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde taciz iddiaları adliyede bitti.

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus’un haberine göre; İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde görev yapan S.A., kendisine tacizde bulunduğunu öne sürdüğü aynı üniversitede çalışan A.E. hakkında savcılığa şikayette bulundu.

A.E.’nin kendisine önce sözlü olarak ardından da mail yoluyla tacizde bulunduğunu iddia eden S.A., şu ifadeleri kullandı:

 

“Bir defasında odasına çağırıp bana ‘Merhaba bebişim’ diye hitap etti. Bunu dil sürçmesi olarak düşünürken odasından ayrıldığım sırada bana ‘Teşekkür ederim kuzum’ deyince sözlerinin taciz olduğunu anladım.

 

Aynı gün mailime taciz mesajları da atınca bulunduğu konum nedeniyle bir çalışanı baskı altına alıp manevi değerlerimi rencide eden bu eylemin cezasız kalmaması için bu şikayeti yapıyorum.”

 

Mailler ve kamera kayıtlarının delil olduğunu dile getiren S.A., zanlının ceza almasını istedi.

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi, iddialarla ilgili inceleme başlattı. A.E.’nin ifadesini alan üniversite yönetiminin, önümüzdeki günlerde kararını açıklaması bekleniyor.