Denizin Ortasında Dehşete Düşüren Şok Anlar!

Denizin Ortasında Dehşete Düşüren Şok Anlar!
Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adası'na (İstanköy Adası) lastik botla geçmeye çalışan 16'sı çocuk 35 göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışırken bulundukları botun su alması nedeniyle boğulma tehlikesi geçiren 33 kaçak, sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Bodrum Muğla ilçesini Yunanistan Kos Adasına geçmek için mesken tutmuş olan kaçak mültecilerin, lastik bot macerasına bir yenisi daha eklendi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bir gün evvel gece geç saatlerde 33 kaçak muhaciri taşıyan lastik bot batma tehilkesi geçirdi. Muğla'nın Bodrum ilçesinde Motor arızası ardından botları su almaya başlayınca 33 kaçak göçmen ölümden döndü. Yardım diye bağıran kaçak göçmeleri gören Sahil Güvenlik ekipleri Suriye uyruklu olduğu öğrenilen göçmenleri botlara aldı. Bodrum açıklarında devriye görevi yapan TCSG-1 No'lu Bot Komutanlığı ekipleri, Ortakent-Yahşi açıklarında durumundan şüphelenilen yaklaşık 7 metre uzunluğunda ismi olmayan el yapımı bota "Dur" ihtarında bulundu. Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan, aralarında 14 çocuğun bulunduğu Suriye ve Filistin uyruklu 34 kaçak yakalandı.

Bodrum açıklarında devriye görevi yapan TCSG-1 No'lu Bot Komutanlığı ekipleri, Ortakent-Yahşi açıklarında durumundan şüphelenilen yaklaşık 7 metre uzunluğunda ismi olmayan el yapımı bota "Dur" ihtarında bulundu. Botta yapılan aramada, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalıştıkları öğrenilen Suriye ve Filistin uyruklu 34 kaçak yakalandı. Aralarında 0-14 yaş arası bebek ve çocukların da bulunduğu kaçaklar, güvenli bir şekilde Sahil Güvenlik botuna alındı.

 

Kaçaklar, daha sonra Bodrum Milta Marina içindeki Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına getirildi. Botta bulunan bebek ve çocuklar, ekiplerce tekneden indirilerek ailelerine teslim edildi. Kaçakların ifade işlemlerinin ardından ilk olarak Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerine, ardından Muğla Yabancılar Şubesine teslim edilecekleri öğrenildi.