Kokusuz Sarımsak Şampuanı ile Saç Dökülmesine Son!

Kokusuz Sarımsak Şampuanı ile Saç Dökülmesine Son!
Birçok insanın şikâyet ettiği konulardan birisi saç dökülmesidir. Saç dökülmesi problemi günlük yaşantıdaki fazla stres, saç bakım ürünlerinin yanlış kullanımı ve saç bakımı için kullanılan maddelerin kimyasalların saç köklerine zarar veriyor olması vs. gibi birçok farklı örnek verebiliriz. Günümüzde çok şikâyetçi olunan bu durum üzerine birçok farklı çalışmalar yapılmış ve birçok da farklı çözüm üretilmiştir.

Birçok insanın şikâyet ettiği konulardan birisi saç dökülmesidir. Saç dökülmesi problemi günlük yaşantıdaki fazla stres, saç bakım ürünlerinin yanlış kullanımı ve saç bakımı için kullanılan maddelerin kimyasalların saç köklerine zarar veriyor olması vs. gibi birçok farklı örnek verebiliriz. Günümüzde çok şikâyetçi olunan bu durum üzerine birçok farklı çalışmalar yapılmış ve birçok da farklı çözüm üretilmiştir. Bunlardan birisi de olarak bilinen ve saç köklerine çok etkisi olan sarımsaklı şampuan seçeneğidir. Sarımsağın zaten insanların saç köklerine etki ettiği yıllardır bilinmekte ve kel olanlara bile çoğu zaman etki ettiği bilinen bir maddedir. Bu etkiyi de kullanarak bu problem üzerine yapılan çalışmalar ile sarımsak şampuanı üretilmiş ve saç bakımı alanında büyük bir adım atılmıştır. Sarımsak kokusu şampuanda olmayacak mı? Sarımsak kötü kokar, herkese rezil oluruz gibi düşünceleriniz varsa kafanızdan bunu çıkarın. Bioblas sarımsaklı şampuan diğer şampuan markaları gibi değil! Detaylar yazının devamında…

Bioblas Sarımsaklı Şampuan Saç Dökülmesine Nasıl Etki Eder?

    Saç dökülmesine karşı kullanılan ve ayrıca saç bakımı için de çokça tercih edilen Bioblas sarımsaklı şampuan, sarımsağın da kendi yapısında olduğu gibi, saç kökünü içerisinde tuttuğu bitki özeleri ile beslemektedir. Saçlar, ilk yıkamadan itibaren her zaman gür her zaman daha hacimli görünür. İçerisinde bulunan sarımsak özü ile diğer tarafından üretilen sarımsak şampuanı yanı sıra saç köklerine bütün sarımsak özü ile etki etmesi ile daha etkilidir. Saçlara parlaklık, canlılık ve ayrıca hacim kazandıran bu şampuanlar, saç dökülmelerinin önüne büyük oranda geçiyor. Şampuan içerisinde gerçek sarımsak kullanılır ve bu durumda kullanıcıların düşündüğü ilk soru “Sarımsaklı şampuan saçta koku yapmaz mı?” oluyor. Şöyle ki; şampuanların içerisinde ne kadar gerçek sarımsak kullanılıyor olsa da kokusunu bastırabilmesi adına ayrıca koku bastırıcı kimyasallar ile rahatsız edici kokunun da önüne geçilmiş oluyor. Bioblas saç uzmanları, bu üretimlerde doğanın da gücüne başvuruyor ve bunu akıllıca kullanıyor.

Sihirli Sarımsak Şampuanı İçeriği

Bioblas sarımsak şampuanı içerisinde neler vardır? Aşağıdaki listede bütün bu detaylar maddeler halinde sıralanıyor.

  • B vitaminlerinin tamamı ve saç tellerine güçlülük kazandıran A vitamini,
  • Saçlara etkisi önemsenecek derecede olan kalsiyum, bakır, çinko gibi metal mineraller,
  • Saç tellerini dış hasarlara karşı daha dayanıklı hale getirecek olan ve flavonoidler denilen maddeler,
  • Saç dökülmesine etkisi büyük olan ve omega gibi doymamış yağ asitleri.

O Kadar Krem Var, Neden Sarımsaklı Şampuan Kullanasınız?

     Neden mi sarımsaklı şampuan? Saç bakımı için kullanılan ve çok tercih edilmeye başlamış olan, etkisi her saç uzmanı tarafından bilinen sarımsak içeriğinde çinko, kalsiyum gibi saç için önemli olan metal mineraller bulunmaktadır. Ayrıca bağışıklık sistemine olan etkisi tartışılmayacak kadar iyi olan sarımsak, saç derisinin de bağışıklık sistemini güçlendirir ve saç hücrelerinin her birini koruma altına almaktadır. Uzmanlara göre tüm vücuda ve konumuz olan saça en çok etkisi olan bitkiler arasında sarımsak da yer almaktadır. Bioblas sarımsak şampuanı saça nasıl faydalıdır? Bu soruya cevap vermek uzun süreli olacaktır, çünkü sayısından emin olunamayacak kadar çok sayıda faydası vardır bu şampuanın saça. Bunlardan bahsedecek olursak;

  • Saçlarda meydana gelen kırılmaları, gözle görülebilecek derecede azaltır,
  • Saçlarda sağlıklı uzamaya sebep olur,
  • Saçın parlaklığını arttırır ve hacim artışı sağlar,
  • Saçların kalitesini arttırır,
  • Saç dökülmesinde yavaş yavaş, aşama aşama azalma sağlar.

     Bütün bu söylenenleri, yazı içeriğini özetleyecek olursak; saç bakımı için kullanılan Bioblas , saç köklerine birçok fayda sağlar ve saç dökülmelerinin de önüne geçer. Bioblas sarımsak şampuanı kullanıcı yorumları incelendiğinde kullananların hemen hemen hepsinin memnun olduğu ve gözle görülecek derecede değişim yarattığı gözlemlenmektedir.