Marmaray Sefer Sayısını 333'e Çıkardı! Peki Neden(?)

Marmaray Sefer Sayısını 333'e Çıkardı! Peki Neden(?)
İstanbul'da yolcu aktarımının önemli birparçası olan Marmaray'ın sefersayıları arttırıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre halihazırda 274 olansefer sayısı 333'e yükseltilmiş durumda. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin, Marmaray'da sefer sayısının 333'e çıkarıldığını belirterek, "Karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmayabaşlandı" dedi. Marmaray'a yoğun talep devam ediyor. İstanbulluların gözdesi olan Marmaray'da yazın dah

İstanbul'da yolcu aktarımının önemli bir parçası olan Marmaray'ın sefer sayıları arttırıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre halihazırda 274 olan sefer sayısı 333'e yükseltilmiş durumda. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin, Marmaray'da sefer sayısının 333'e çıkarıldığını belirterek, "Karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmaya başlandı" dedi. Marmaray'a yoğun talep devam ediyor. İstanbulluların gözdesi olan Marmaray'da yazın daha çok tercih edileceği düşünülüyor. Marmaray'da sefer sayısı değişti. Günlük 274 olan sefer sayısı 333'e çıkarıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Marmaray'da sabah Anadolu yakasından Avrupa yakası yönüne, akşam saatlerinde de Avrupa yakasından Anadolu yakası yönüne yolcu taleplerinde ciddi artışlar olduğunu söyledi.

 

Söz konusu talebin karşılanması amacıyla Marmaray'daki tren sefer aralıklarının yeniden düzenlendiğini bildiren Bilgin, "Marmaray'da 274 olan sefer sayısı 333’e çıkarıldı. Dün itibarıyla 7.00 ile 10.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri arasında karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmaya başlandı. Artırılan seferlerle İstanbullulara iki kıta arasında beklemeden konforlu yolculuk yaptırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.