Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Şok Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Şok Sağanak Yağış Uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gercekleşen açıklamada, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sabah saatlerinden bu yana etkili olması beklenen kuvvetli poyraz fırtınası ve sürekli yağışa karşı ikaz yapıldı. Marmara'ya kış geri geldi. Dün geceden itibaren kendini gösteren soğuk, yağış ve fırtına tüm Marmara'yı etkisi altına aldı. Bahar aylarına girdiğimiz bugünlerde aşırı soğuk kış aylarını aratmıyor. İstanbul için fırtına ve yağış uyarısı...istanbul'da hava durumu nasıl olacak, İstanbul'da haftasonu hav

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gercekleşen açıklamada, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sabah saatlerinden bu yana etkili olması beklenen kuvvetli poyraz fırtınası ve sürekli yağışa karşı ikaz yapıldı. Marmara'ya kış geri geldi. Dün geceden itibaren kendini gösteren soğuk, yağış ve fırtına tüm Marmara'yı etkisi altına aldı. Bahar aylarına girdiğimiz bugünlerde aşırı soğuk kış aylarını aratmıyor. İstanbul için fırtına ve yağış uyarısı...istanbul'da hava durumu nasıl olacak, İstanbul'da haftasonu hava durumu nasıl olacak?İstanbul ve Marmara'nın doğusunda kuvvetli poyraz fırtınası ile sürekli yağış uyarısında bulunuldu. Ülke genelinde ki kar yağışı devam ediyor. Kütahya ve Boluyu rehin alan karın etkileri İstanbul ve Doğu Marmara'ya yağmur olarak dönecek gibi.

İstanbul ve Marmara'nın doğusunda kuvvetli poyraz fırtınası ile sürekli yağış uyarısında bulunuldu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da yarın sabah saatlerinde başlayacak yağışın, geceye kadar aralıksız ve kuvvetli poyraz fırtınasıyla devam etmesi, metrekareye 25-50 milimetre arasında yağış düşmesi bekleniyor.

 

Fırtına ve sürekli yağmurun meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.