Sırf Minibüsü Çalınmasın Diye Aldığı Şok Önlem Adeta Şoke Etti!

Sırf Minibüsü Çalınmasın Diye Aldığı Şok Önlem Adeta Şoke Etti!
Aksaray'da, bundan evvel minibüsü çalınan bir vatandaş, aynı şeyi bir daha yaşamamak için şimdi aracını elektrik direğine zincirle bağlıyor. Aksaray ilinde yaşayan Musa Çağlayan isimli vatandaş minibüsünün çalınmasından korktuğu için, minibüsünü elektrik direğine zincirle bağlayarak önlem alıyor. Hırsızlardan bıkan bir sürücü her akşam minibüsünü zincirleyerek önlem almaya çalışıyor. Aksaray'da sürücü minibüsünü elektrik direğine zincirle bağlıyor. Musa Çağlayan, bir kez daha minibüsünün çalınmaması için il

Aksaray'da, bundan evvel minibüsü çalınan bir vatandaş, aynı şeyi bir daha yaşamamak için şimdi aracını elektrik direğine zincirle bağlıyor. Aksaray ilinde yaşayan Musa Çağlayan isimli vatandaş minibüsünün çalınmasından korktuğu için, minibüsünü elektrik direğine zincirle bağlayarak önlem alıyor. Hırsızlardan bıkan bir sürücü her akşam minibüsünü zincirleyerek önlem almaya çalışıyor. Aksaray'da sürücü minibüsünü elektrik direğine zincirle bağlıyor. Musa Çağlayan, bir kez daha minibüsünün çalınmaması için ilginç bir yönteme başvurdu. 68 HV 976 plakalı minibüsün sahibi Çağlayan, yıllar önce çaldırdığı minibüsünden 30 bin lira zarara uğradı.

Musa Çağlayan, bir kez daha minibüsünün çalınmaması için ilginç bir yönteme başvurdu. 68 HV 976 plakalı minibüsün sahibi Çağlayan, yıllar önce çaldırdığı minibüsünden 30 bin lira zarara uğradı. Aracında yüklü miktarda tekstil ürünleri taşıyan Musa Çağlayan, minibüsünün bir kez daha çalınmaması için ilginç bir yöntemle güvenlik önlemi aldı.

 

Minibüsünün kapılarını kilitleyen Çağlayan, ardından oldukça kalın bir zincirle minibüsünü çeki yerinden direğe bağladı, bununla da yetinmeyip direksiyonunu içeriden özel bir kilitle kilitledi. İlginç manzara karşısında vatandaşlar şaşkına döndü. Musa Çağlayan’ın komşusu Ziya Erdal Çekiç de durumu anlattı. Çağlayan’ın daha önce aracının çalındığını belirten Çekiç, “O zaman Musa amcamızın 30 bin lira zararı oldu. Şimdi tekrar çalınmasından korktuğu için böyle bir önlem aldı. Arabasını direğe zincirliyor” dedi.