Tarihi Akdamar Kilisesiyle İlgili Bomba Gelişme!

Tarihi Akdamar Kilisesiyle İlgili Bomba Gelişme!
VAN'ın Gevaş İlçesi'nde içersinde tarihi Akdamar Kilisesi'nin debulunduğu Akdamar Adası, 16 kamera ile 24 saatizlenecek. Van Gölü'nün tarihiyüzü; Akdamar Adasındabulunan Akdamar Kilisesi, her yıl binlerce turisti çeken bir merkezkonumuna gelmekte. Van'da bulunan ve tarihibirözellik taşıyan Akdamar kilisesi için İl turizm müdürlüğü tarafındanyapılan bir açıklamaya göre,kilisenintarihi ve arkeolog önem taşımasındandolayı 24 saat mobeselerle gözetim altında tutulacak. Van Gölü'nün içerisinde bulunanve üzerinde

VAN'ın Gevaş İlçesi'nde içersinde tarihi Akdamar Kilisesi'nin de bulunduğu Akdamar Adası, 16 kamera ile 24 saat izlenecek. Van Gölü'nün tarihi yüzü; Akdamar Adasında bulunan Akdamar Kilisesi, her yıl binlerce turisti çeken bir merkez konumuna gelmekte. Van'da bulunan ve tarihi birözellik taşıyan Akdamar kilisesi için İl turizm müdürlüğü tarafından yapılan bir açıklamaya göre,kilisenin tarihi ve arkeolog önem taşımasından dolayı 24 saat mobeselerle gözetim altında tutulacak. Van Gölü'nün içerisinde bulunan ve üzerinde tarihi Akdamar Kilisesi'nin yer aldığı Akdamar Adası, 16 kamera ile 24 saat izlenilecek.

Van Gölü içersinde bulunan ve üzerindeki tarihi Akdamar Kilisesi’yle büyük bir turizm değeri olan Akdamar Adası, her geçen gün daha çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

 

Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Akdamar Adası, bundan sonra gece gündüz kameralarla izlenecek.

 

Turizm sezonu öncesi çevre düzenlemesi yeniden gözden geçirilen ve yeni bir iskele yapılan adanın güvenliği için de 16 farklı noktaya MOBESE kameraları yerleştirildi. Yeni yapılan çalışmalarla birlikte adanın yaz turizmine çok canlı ve daha güvenli bir şekilde gireceğini belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, "Adanın çevre düzenlemesini yeniden yaptık. Yine bunun yanı sıra adanın belli bölgelerine 16 MOBESE kamerası yerleştirildi. Amacımız 2015 turizm sezonunda adaya gelen ziyaretçilerin tarihi adayı daha iyi ve güvenli bir şekilde gezmeleridir" diye konuştu.