Terhisine 9 Gün Kala Kışlada Şok İntihar Gündemde Çok Konuşulacak!

Terhisine 9 Gün Kala Kışlada Şok İntihar Gündemde Çok Konuşulacak!
HATAY'da vatani görevini yapan 21 yaşındaki Ender Aytemir, terhisine 9 gün kala nöbet kulübesinde intihar etti.Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde vatani görevini yapan ve terhisine 10 gün kalan bir asker, nöbet kulübesinde ölü bulundu. Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Dağyalankos Mahallesi'nde oturan E.A (21) bundan yaklaşık 14.5 ay önce davul zurnalar eşliğinde vatani görevini yapmak üzere uğurlandı. Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Karakaya Hudut Karakolu'nda askerlik görevini yapan Ender Aydemir, 2 arkadaşı ile bir

HATAY'da vatani görevini yapan 21 yaşındaki Ender Aytemir, terhisine 9 gün kala nöbet kulübesinde intihar etti.Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde vatani görevini yapan ve terhisine 10 gün kalan bir asker, nöbet kulübesinde ölü bulundu. Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Dağyalankos Mahallesi'nde oturan E.A (21) bundan yaklaşık 14.5 ay önce davul zurnalar eşliğinde vatani görevini yapmak üzere uğurlandı. Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Karakaya Hudut Karakolu'nda askerlik görevini yapan Ender Aydemir, 2 arkadaşı ile birlikte nöbet kulübesine gitti. Tek başına gözetleme kulesine çıkan Aytemir, piyade tüfeğini çenesinin altına dayayıp tetiği çekerek yaşamına son verdiği bilgisi verildi.

Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Dağyalankos Mahallesi'nde oturan E.A. (21) bundan yaklaşık 11.5 ay önce davul zurnalar eşliğinde vatani görevini yapmak üzere uğurlandı. E.A., acemi birliği eğitimini tamamlandıktan sonra jandarma er olarak Hatay'ın Kırıkhan ilçesine bağlı Kayatepe Hudut Karakolu'nda görev yapmaya başladı.

 

E.A. askerliğinin bitmesine 10 gün kala 3 arkadaşıyla birlikte kulübede gece nöbet tutuyordu. Bir arkadaşı istirahat için uyudu. Diğer arkadaşı ise ihtiyaç gidermeye gitti. Arkadaşı 2 dakika sonra silah sesi duyarak nöbet kulübesine geldiğinde E.A.yı kanlar içinde buldu. Olay yerine gelen komutanlar sağlık ekiplerini çağırdı ancak E.A. hayatını kaybetti. Bunun üzerine komutanlar E.A.nın amcası Hacı A.ya (54) haber verdi.