9 yaşındaki çocuk, aynı yaştaki kuzenini tüfekle vurarak öldürdü
Bursa'da yaşanan trajik olay, Anneler Günü'nü kutlamak için anneannesinin evine giden iki çocuğunun oyunla başladığı bir günün sonunda acı bir sonla noktalandı. İddiaya göre, 9 yaşındaki C.K. ve aynı yaştaki kuzeni Miraç Güvenir, odada buldukları av tüfeğiyle şaka yapmaya başladılar. Ancak ne yazık ki, bu masumane oyun, silahın kazara ateş almasıyla son buldu. Tüfeğin tetiği çekilince, Miraç başından vuruldu ve olay yerinde hayatını kaybetti.
Bu üzücü olay, Orhangazi ilçesine bağlı kırsal Heceler Mahallesi'nde gerçekleşti. Miraç Güvenir, ilkokul 3. sınıf öğrencisiydi ve ailesiyle birlikte Anneler Günü'nü kutlamak için anneannesinin evine gitmişti. 0 gün, sevinç ve mutluluk dolu bir gün, bir anda trajediye dönüştü. Evde bulunanlar, olayı polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Maalesef sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Miraç kurtarılamadı.
Olayın ardından, C.K. jandarma karakolunda muhafaza altına alınırken, Miraç'ın cansız bedeni Orhangazi Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Ailenin ve çevrenin büyük üzüntü yaşadığı bu trajik olayın ardından soruşturma başlatıldı.