Konya Meram'da kaybolan 5 yaşındaki otizmli çocuktan acı haber!
Olay, Konya'nın Meram ilçesine bağlı Çarıklar mahallesinde gerçekleşti. Yahya Çavuş Sokakta bulunan bir evde ikamet eden Koç ailesi, 5 yaşındaki oğulları Muhammet Sami Koç'tan bir türlü haber alamadılar. Aile, akşam saat 17.00 sularında hemen karakola giderek kayıp başvurusunda bulundular.
Bölgeye AFAD ekibi sevk edildi. Arama kurtarma operasyonu başlatıldı. Saat gece yarısını vururken bölgede aramalara devam eden ekiplerin evinden yaklaşık iki mil uzakta bir sulama kanalında beş yaşlarında bir erkek çocuğunun cesedini bulduklarını bildirdiler.
KANALDA BOĞULDUĞU TESPİT EDİLDİ
Ekiplerin belirttikleri adrese sağlık ekipleri yönlendirilirken yapılan incelemede kanalın yanında kıyafetlerine rastlanan Muhammed Sami Koç'un kanalda boğularak hayatını kaybettiği belirlendi. Küçük çocuğun cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Konya Devlet Hastanesi'ne gönderilirken polisin olaya ilişkin soruşturma başlattığı bildirildi.